Atakent Arçelik Servisi – 0216 471 59 56

Atakent Arçelik Servisi olarak, kaliteli ve hızlı teknik servis deyince akla gelen ilk firma oluyoruz. Ümraniye Atakent ve çevresinde 1992 yılından beri sürdürdüğümüz hizmetimizi her geçen gün daha iyi hale getirmek için çaba gösteriyoruz. Çamaşır makinesi, buzdolabı, bulaşık makinesi, fırın, kombi, klima ve ocak gibi cihazlrınızda her ne şekilde sorun yaşarsanız yaşayın baş vuracağınız merci biz olmalıyız. Siz de her ay yüzlerce müşterimizin yaptığı gibi bizi arayın ve tüm teknik işlerinizi zahmetsiz bir şekilde yaptırın.

Atakent Arçelik Servisi

Beyaz Eşya Klima Kombi Telefon

0216 471 59 56

0541 359 44 43

Atakent Arçelik Servisi ile Buzdolabı Gürültülü Çalışması ve Çözümü

atakent-arçelik servisi

Yaşam alanlarının temel demirbaşlarından birisi olarak gösterilebilecek buzdolabı teknolojileri son yıllarda hızla gelişen teknoloji sayesinde çok daha özel fonksiyon ve yüksek performanslar ile birlikte verimli bir kullanım sağlıyor. Günümüz modern çağında besinlerin uzun süreli saklanabilmesi için buzdolabı teknolojilerine fazlasıyla ihtiyaç duyuluyor. Modern toplum yaşantısı içerisinde her evde buzdolabı teknolojisi yoğun olarak kullanılıyor. Atakent Arçelik Servisi merkezlerinde Arçelik markalı buzdolabı modellerinin sahip olduğu üstün teknolojiye uygun teknolojik altyapıda servis desteği sağlanıyor ki böylelikle günümüzde her türlü buzdolabı arızası için profesyonel çözümler üretilebiliyor.

 

Ümraniye Atakent Arçelik Servisi hizmetlerine Arçelik buzdolabı modellerinde genel olarak bu tip sorunlar çerçevesinde servis desteği talebinde bulunuluyor. Buzdolabı modellerinin çalışmasındaki bu yüksek sesin ortaya çıkmasında pek çok sebep etken olabiliyor. Arçelik markalı buzdolabı modelleri günümüz modern teknolojisinin en üstün özelliklerini üzerinde barındırıyor. Arçelik buzdolabı modellerinde üstün teknoloji bulunmasına karşı mekanik bir altyapısı bulunan bu teknolojide zaman içerisinde yoğun kullanım veya çevresel etkenlerden kaynaklı çeşitli arızalanmalar meydana gelebiliyor ki bunlar arasında en sık karşılaşılan sorunların başında buzdolabının yüksek ses çıkartarak çalışması geliyor.

 

Arçelik buzdolabı modellerinde yüksek sesli çalışma arızasının temel nedenlerinden birisi buzdolabının ayaklarının zemine tam oturmamasından kaynaklı olabiliyor. Bu yüzden Atakent Arçelik Servisi teknik desteğine başvurmadan önce buzdolabı ayaklarının zemine düzgün basıp, basmadığının kontrol edilmesi gerekir. Ancak sorun buradan kaynaklı değil ise daha teknik bir arızalanma meydana gelmiş olabileceğinden profesyonel destek alınması gerekir. Böylelikle en hızlı ve en ekonomik şekilde buzdolabının yüksek sesli çalışması engellenerek, verimli ve sesiz bir şekilde çalışması sağlanabilir.

 

Yüksek sesli şekilde çalışan buzdolabı için öncelikli olarak bu soruna yol açabilecek kondanser telleri ve komprasör kontrol edilir. Bu aşamada eğer sorun kondanser tellerinden kaynaklı ise puntalarından çıkmasından kaynaklı titreşim yaşanır ki bu durum sesli çalışmaya yol açar. Bu yüzden kondanser tellerinin puntalarına oturtulması gerekir. Sorun kondanser tellerinden kaynaklı değilse ikinci bir alternatif olan komprasörün sesli çalışmasıdır. Bu durumda parça değişimi gerekli olduğundan orijinal komprasör ile değişim uygulanır.

 

Bir cevap yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.