Bir Anı ve Arçelik Servisi

 

Maltepe ilçesinde ikamet eden bir işçiyim. Maltepe’nin üst kesimlerinde, İstanbul’u tepeden izliyen Gülensu kısmında oturuyorum. Birçok meşgul çalışma saatlerine bağlı olarak da evime yanlızca akşamdan akşama gelebiliyor olmam öyle ki bir şans oldu.

 

Bu şekildeki çalışma koşullarımın bir zaman ek olarak devamı edeceğini bildiğim için bir zamandır meşgul bir şekilden baskı altında günler geçirmekteydim. Bu şekildeki çalışmalarım sırasında bir de evdeki Arçelik marka çamaşır makinemin bozulması bir hayli sorunlu zamanlar geçirmeme ne sebeple olmuştu. Yanlızca pazar günleri evde oldu onda da her hangi bir biçimde açık işyeri bulamadığım için de bir çeşitli tamir için kimseyi getiremiyordum.
Bu biçimde geçirdiğim 2. pazar bugünü yazın sıcağından bunalmış bir takdirde PC başında otururken Arçelik servisi yazısına rast geldim. Bu metin bana şirketin haftanın her bugünü ve günün her saatinde açık olduğunu söylüyordu. Ratsladığım bu imkan benim için değer biçilmez bir ölçüt taşıyordu. Anında firmayı arayarak gezici servis isteğinde bulundum. Birçok kısa bir süre içerisinde de servisin geldiğine şahit oldum. Arçelik servisi çalışanları gayet oldukça başarılı bir biçimde süratle çamaşır makinesini tamir ederek bana büyük bir yarar sağladılar. Bu çalışma sırasında dikkatimi çeken hususlarla ilgilenen de bu değerli pazar günümü ayırarak bir kaç satır bir birşeyler söylemeyi kendilerine borç telakki ettim.
Arçelik teknik servisi personelinin profesyonelliği cidden göz kamaştıracak cinstendi.

 

Çalışanların üslup ve davranışlarındaki profesyonellik ve deneyim bir tarafa ekiplerin yerinde vaktiyle hizmet sunma alışkanlıkları hiç kuşkusuz alıcı bir hizmet sunmaktaydı. Bu durum şirketin kesinlikle mühim bir konuma yükselmesine katkı sağlamaktadır.

 
İkinci olarak şirketin oldukça başarılı web tanıtım etkinlikleri içine girmesi kendisinin ürünlerini oldukça başarılı bir biçimde duyurması onun bilinirliğini arttırmaktadır. Bu doğrultuda çalışma yürüten şirketin çok yüksek bir teknolojik altyapısı olduğuna kanaat getirdim.

 

Şirketin ya kritik bir danışman ekibi bulunmaktaydı veya idaresi bir hayli ileri görüşlü ve oldukça başarılı bir yönetimdi. Bir firmayı bu hale getirmek için onun üstünde bir hayli emek harcamak gerekiyor. Emek bitiş tahlilde kesinlikle karşılığını ortaya çıkaracaktır. İşte bu vaziyette da emeklerinin karşılığını ufak bir noktada almış olsalar da her bir tekil birey onlara kritik bir iş yükü sağlayacaktır. Hiç kuşkusuz bu durum onların da oldukça başarılı olmalarını önünü açmaktadır.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.