Çamaşır Makinesi Kazanı Neden Dönmüyor?

Çamaşır yıkamak, yeni yüzyıl teknolojisi ile birlikte artık büyük bir sorun olmaktan çıktı. 20.yüzyıldan bu yana hızlı bir gelişim süreci içerisinde bulunan beyaz eşya teknolojisi ile birlikte günümüzde hemen hemen her evde çamaşır makineleri, çamaşırların yüzde yüz hijyenikliğe kavuşturulabilmesi hedefi ile yoğun olarak kullanılıyor. Ev halkının tüm çamaşırlarının en ufak şekilde dahi zarar görmeden ve kesinlikle yüzde yüz hijyenik hale gelecek biçimde yıkanabilmesinin sağlanabilmesine yardımcı olan çamaşır makinelerinde meydana gelen arızalanmalar ise günlük yaşantı içerisinde çok ciddi problemlere neden olabiliyor. Günlük yaşantıda önemli aksaklıklara yol açabilen çamaşır makinesi arızalanmaları için İçerenköy Arçelik Servisi merkezi tarafından profesyonel standartlarda hızlı servis çözümleri sağlanarak, makinenin yeniden tam performans kullanımı sağlanıyor.

Bu kapsamda çamaşır makinelerinin yüksek teknolojileri çerçevesinde her zaman en yüksek teknolojik standartları servis altyapısına entegre etmekte olan Arçelik Servisi merkezinin iletişim hattına gelen en yoğun sorunlardan birisi olan makinenin kazanının hiç dönmemesi problemi için profesyonel çözüm uygulamaları gerçekleştirilmektedir. Bu çerçevede de Arçelik markalı çamaşır makinelerinde kazan dönmemesi problemi ile ilgili olan başvurularda alanlarında uzman teknik personeller tarafından çamaşır makinesinin su alma, deterjan alma, su ısıtma ve diğer yıkama programı fonksiyonlarını tam olarak yerine getirip, getirmediğini kontrol etmektedir. Eğer tüm fonksiyonlar tam olarak yerine getiriliyor ancak kazan dönmüyorsa sorununun mekanik kaynaklı olduğu belirlenmektedir.

 

Bu durumda uzman Arçelik Servisi profesyonel ekipleri tarafından çamaşır makinesinde önce makine motorunun dönüşünü sağlayacak ateşlemeyi mümkün kılan kömürlerinin bitip, bitmediği kontrol edilir ki bitmiş ise yeni kömür takılarak, soruna çözüm oluşturulur. Sorun makine motorunun yanmasından dolayısı ise motor yenisi ile değiştirilir. Ancak sorun makine motoru kaynaklı değilse makinenin elektronik kartında mevcut bir arıza olduğunu gösterdiğinden gerekli kontroller ile arıza giderilir ve sorunun çözümü sağlanır. Bu şekilde çamaşır makinesinin yıkama programı fonksiyonlarını tam olarak sorunsuz şekilde yerine getirebilmesi ve çamaşırları yüzde yüz hijyenik hale getirebilmesi mümkün olur. Çamaşır makinesindeki arıza onarım müdahalelerinde yapılan parça değişimlerinde ise sadece orijinal yedek parça kullanılarak, makine arızasının kaliteli şekilde onarımı sağlanır.

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.