Duvar Tipi Split Klimalar

 Belli başlı klima türleri içerisinde sıkça sayılan split tipi klimalarda bir takım farklılıklar bulunmaktadır. Bu farklılıklar bir çok klima tipinde görülen genel tüketici ilkeleri doğrultusunda şekillenmiş farklılıklardır. Ancak bunlarla birlikte çeşitli firma tercihlerinin de klima tiplerine etki yaptığı görülmektdir. Elbette teknolojik gelişmlerin de bu konudaki payı göz ardı edilemez. Klima tiplerinde ortaya çıkan çeşitli gelişmeler ve değişmelerle paralel bir biçimde çeşitli farklılıkların ortaya çıktığı görülmektedir. Bu yazıda bunlar arasında yer alan split tipi klimaların kendi aralarındaki farklılıklarına değinmeye çalışcağız.

Bir iç ve bir harici ya da bir harici pek çok iç üniteden meydana gelen bu klimalar epeyce düşük ses düzeyinde çalışırlar. İç ünitelerle harici ünite içinde bakır boru, elektrik kablosu, drenaj hortumu, izole ve bandajdan meydana gelen bağlantının olması gerekir. Montaj profesyonel bireyler aracılığıyla yapılmalıdır. Duvar tipi split klimaların 7000 Btu/h ile 30000 Btu/h kapasiteler içinde farklı yeni sezon modelleri vardır. Konutlarda da problemsiz olarak kullanılabilmektedirler.

Salon Tipi Split Klimalar

Özellikle mağaza ve toplantı salonu benzeri birey sirkülasyonunun pek olduğu kapsamlı mekanlar amaçlı idealdir. Fazla Yüksek çabuk ve kuvvetli fan sistemleri ile homojen hava dağılımını sağlarlar. Standart olarak ek ısıtıcı takviyelidirler. Bu sayede heat pump ısıtma sistemini destekleyerek düşük harici ortam sıcaklıklarında da sorunsuz çalışırlar.

Yer Tavan Tipi Split Klimalar

Hem tavan hem bir de yere monte edilebilme nitelikleri ile bu klimalar mağaza, büro benzeri makanlar amaçlı en ideal montaj ve estetik olanaklarını sunmaktadırlar. Salon tipi klimalarda olduğu benzeri yer tipi klimalarda da ek ısıtıcı takviyesi vardır. Uzaktan kumandalı yeni sezon modelleri mevcutttur.

Pencere Tipi Klimalar

Ekonomik olarak düşünüldüğünde pencere tipi klimalar en ekonomik çözümlerdir. Montajı kolaydır ve gerektiğinde yabancı mekanlara rahatlıkla taşınabilirler. Sınırlı da olsa kıtır hava girişine müsade ederler. Bu avantajlarına nazaran pekçok mekanda estetik olmayışları ve ses düzeylerinin yüksekliği sebebi ile seçim edilmemektedirler.

Split tipi klimaların model ve marka seçeneklerinden bağımsız sınıfılandırmaları bu biçimde yapılabilir. Bu sınıflar arasından bir tercih yapmak da çoğu kez tüketicinin kndi zevk ve beklentilerine kalmış bir husustur. Nadiren düşük fiyat sebebiyle de tercihler şekillenebilmektedir.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.