Arçelik ve LG Yeni Nesil Teknolojiler ve Çamaşır Makineleri

Arçelik ve LG teknolojik gelişmeleri yakından takip eden ve ürünlerine uyarlayan firma profile çizmeyi sürdürüyor. Firmanın ürettiği yeni nesil çamaşır makinelerinde yer alan yeni gelişmeler ciddi bir büyümenin haberc

isi oldu. Firma tarafndan üretilen yeni nesil çamaşır makinelerinde ortaya çıkan ürün yenilikleri aşağıda kısaca yer alıyor. Ancak hepsinden de öte firma arafndan geliştirilen çeşitli ürünler de bu konudaki gelişmelere ciddi anlamda işaret ediyor. Çeşitli geleneksel firmaların da bu firmanın Pazar paylarını ellerinden alma endişeleri ciddi ciddi dillendirilen bir husus omayı sürdürüyor.

            Dünyada ilk kez LG aracılığıyla geliştirilen 6 motion direct drive motoru kullanıcılarına en güzel yıkama performansını sunuyor. Dövme (kırışık azaltma), filtreleme  ( denk yıkama), duyarlı çevirme (sessiz yıkama), döndürme (normal yıkama), çitileme  ( kuvvetli yıkama) ve çalkalama  ( duyarlı yıkama) yıkama modlarıyla ek olarak verimli, ek olarak sessiz ve ek olarak az titreşen çamaşır makineleri hayatınızda yer edinmeye başlıyor.

LG’nin, tamburun hem bir sürat hem bir de dönüş tarafından ek olarak güzel kontrol edilmesini imkan sunan Inverter Direct Drive motoru yardımıyla olası kalan 6 davranış sistemi, makinanın değişik yıkama hareketleri yapmasını sağlıyor.

 

Kırışıklık Azaltma

Çamaşırlar kazanın tepesinden aşağıya çelik bir biçimde çarpılarak kırışıklıklar azaltılır.

 Denk Yıkama

Tambur süratle dönerken çamaşırlar tamburun çeperine yapışır ve su, tambur içerisine su sirkülasyon sistemi ile püskürtülür. Bu sayede çamaşırlar en çabuk biçimde denk olarak ıslatılarak yıkanır. Bu da ek olarak güzel yıkama performansı olanağı sağlar .

Sessiz Yıkama

Muhteşem bir çamaşır yıkama deneyimi için çamaşırlar su seviyesinin altında döndürülür. Çamaşırlar su içerisinde ovulur buna benzer yıkandığından harika çamaşır yıkama performansı sağlanır.

Normal Yıkama

Çamaşırlardan en fazla verim almak için bu yıkama programında çamaşırlar klasik tambur hareketi ile döndürülerek yıkanır. Normal yıkama ve yaymak işlemleri gerçekleştirilir. Bu şekilde çamaşır makinesinden minimum enerji sarfiyatı ve maksimum verim elde edilir.

Kuvvetli yıkama

Tambura su dolarken dalgalandırma kolu suyun dalgalanmasını olanağı sağlar . Bu sayede toz deterjan ek olarak çabuk ve tesirli çözünür.

Duyarlı Yıkama

Hassas çamaşırlar su seviyesinin altında nazikçe elde yıkamaya yakın bir dikkatle ve sadece buna benzer bir biçimde yıkanır.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.