Bulaşık Makineleri Alınırken Neye Göre Seçilmeli?

Bulaşık makinası birçok aile için lüks gibi görünse de artık her bütçeye uygun bir bulaşık makinası bulmak da bir o kadar kolay hale geliyor. Çünkü her gün farklı bulaşıkları farklı kalitede markalar tarafından üretiliyor. Bu durum da eskiye nazaran bulaşık makinası kullanımının yaygınlaşmasını sağlıyor. Böylece kadınlar da artık daha iyi tasarruf yapabiliyorlar. Çünkü elde bulaşık yıkanırken harcanan suyun yarısından azı bulaşık makinalarında harcanıyor. Aynı zamanda elde yıkanılanın iki katı derecede yıkanan bulaşıklar çok daha temiz oluyorlar böylece.

Peki, bu kadar önemli olan ve uzun yıllar kullanılacak olan bir bulaşık makinası alınırken nelere dikkat edilmeli? Aslında bulaşık makinası almak diğer beyaz eşyaları almaktan çok daha kolay. Çünkü diğerlerine göre çok farklı özellikle üretileni çok bulunmuyor. Ama iç kısmının düzeni karar verirken oldukça önemli oluyor. Örneğin bazı bulaşık makinalarında bebeklerin biberonlarını tutucu bölüm bile bulunuyor. Eğer her türden mutfak eşyalarınızın özenle yıkanmasını istiyorsanız ayrıntılı iç kısma sahip olan bulaşık makinalarını rahatça seçebilirsiniz.  Örneğin bu bulaşık makinalarından biri de içindeki telleri istediğiniz şekle sokabildiğiniz bulaşık makinaları. Ama bu özelik her bulaşık makinasında bulunmuyor örneğin. Bu yüzden eğer düzene ayrıntıya önem veren biri iseniz bir bulaşık makinası almadan önce iç kısmını iyice incelemeniz yararlı olacaktır.

Bulaşık makinası alırken hangi programları istediğiniz ya da kaç programlı bir bulaşık makinası istediğiniz de önemli. Dereceleri bile bu konuda oldukça önem taşıyor. Bu durum da sizin ne kadar ayrıntılı yıkadığınıza göre değişim gösteriyor. Eğer programlara takılmıyorsanız tek programlı bulaşık makinalarından alabilirsiniz mesela. Bu makinaların içerisinde bir sensör bulunuyor ve bu sensör önce bulaşıkların ne kadar kirli olduklarını tespit ediyor. Ardından ısıyı bulaşıkların kirliliğine göre ayarlıyor ve program uzunluğunu, kısalığını ya da özeliğini de yine bulaşık makinası kendisi bulaşıklara göre otomatik olarak ayarlıyor. Siz sadece tek bir düğmeye basıyorsunuz ve geri kalan her şeyi bulaşık makinasına bırakıyorsunuz. O size özenle bulaşıklarınızı hazır ederek sunuyor. Böylece en kolay yoldan bulaşık yıkamış oluyorsunuz. Bu bulaşık makinasını özellikle yalnız yaşayan erkek tüketiciler tercih ediyor. Böylece karışık ayarlarla uğraşmak zorunda kalmıyorlar.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.