Huzur Mutfakta

Kadınların mutfağı sevmeleri önemli bir husustur.  Nedeni ise birden çok bayan günlük hayatın stresini mutfakta atıyor ve bu şekilde huzurlu bir  bir şekilde güne devam ediyor . Mutfakta her bayanın harikalar yarattığı kesinlikle doğru . Peki, bu ne şekilde oluyor? Şayet bir bayan için laı her şey m olan her şey en güzel şekilde mutfakta mevcut ise o bayanın iyi olmayan bir yiyecek yapması hemen hemen imkânsız duruma geliyor. Benzer sürede erkekler de günümüzde  mutfağı  etkin olarak kullanmaya başladılar. Erkeklerdeki mutfak merakı da genel itibariyle teknolojik ürünler yardımıyla meydana çıkıyor. Meraklı erkekler bu ürünleri kullanmak amaçlı mutfağa giriyorlar. Girdikleri anda da kadınları epeyce şaşırtmaya başlıyorlar.

               İnsanlar üstünde renklerin tesiri tüm yetkililer açısından kanıtlanmış bir doğru . Her rengin insan üstünde değişik bir tesiri yer alıyor . Ek Olarak her insanın burcuna yönelik kendisinin rengi de olabiliyor. Mutfak dediğimiz yer de kesinlikle bir insanın stresinin asgari olması gerekli olan yer. Peki, mutfaklar ne şekilde olumlu duruma getirilir? Önce mutfak duvarlarının rengi epeyce mühim . Bunun haricinde itinalı bir mutfak her an davetkâr bir niteliktedir . Mutfakta dolapların rengi ve biçimi de o mutfakta rahat hissetmesi açısından mühim bir nedendir.

 Ancak şunlar tüm kişilerin aklından geçerken kimsenin aklından rengarenk beyaz eşyalar geçmiyor. Oysaki hayatımıza yepyeni giren bu rengarenk beyaz eşyalar yardımıyla mutfaklara epeyce renk geliyor. Bu renk yardımıyla mutfakta yiyecek yapanlar da bizzat kendilerini stresten arınmış hissediyorlar.

Ek Olarak beyaz eşyalarda bir  renk olmasa da uygun olabilir. Mesela birbirine uygun 2 renk de seçilebilir. Misal verecek olursak turuncu ve yeşil  renkleri epeyce uygun . Bu renkler mutfakta gayet huzurlu bir şekilde kullanılabilir. Buzdolabınız yeşil renkte olurken dondurucunuz turuncu renkte olabilmektedir . Mühim olan sizde hangi rengin huzur uyandırıyor olduğu. Bu sayede sizler de rahatlıkla mutfağınızda iyi bir uyum yakalayıp hem bir çevrenizdekiler hem  de kendinize  bir armağan vermiş olabilirsiniz.

               Aynı sürede rengarenk buzdolaplarıda epeyce gelişmiş  modeler var ve kullanımları  daepeyce kolay . Yani yanlızca görünüş değil kullanım açısından da epeyce seçiminiz var.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.