Bulaşık Makinesi Pervane Dönmüyor (Fıskiyeye Su Gitmemesi Sorunu)

Bulaşık makinesi teknolojisi son yıllarda hızla gelişen akıllı teknolojiler ile birlikte son derece yaygın bir kullanıma ulaştı. Özellikle günümüzün üstün fonksiyonellikler sağlamakta olan ileri nesil bulaşık makinesi akıllı modelleri ile birlikte bulaşıkların çok daha kısa sürelerde yıkanabilmesine yardımcı olacak teknolojik fırsattan tamamen pratik bir şekilde yararlanabilmek mümkün oluyor. Bu kapsamda üstün teknolojilere sahip olan bulaşık makinelerinde meydana gelebilecek yoğun kullanım, kullanım hatası ya da çevresel faktörler gibi pek çok etken odaklı arızalanmalarda Arçelik Servisi profesyonel hizmetleri ile bulaşık makinelerinde uzun süreli bir kullanım elde edilebilmesine yardımcı oluyor.

 

Bulaşık makinelerine yönelik olarak kurumsal kimlik altında Arçelik teknolojisine eş değer düzeyde servis altyapısı ile hizmet vermekte olan Arçelik Servisi merkezinde genel olarak bulaşık makinesi fıskiye problemleri görülüyor. Bu çerçevede de günümüzde normal kullanım kapsamında bulaşık makinesinin normal şekilde su alımını, su tahliyesini yapması ve beraberinde ısıtıcı yani rezistanslarının sorunsuz bir şekilde çalışmasına karşın fıskiyelerinden su atarak, bulaşıkları yıkamaması problemi en sık görülen arızalardan birisi olarak öne çıkıyor. Bulaşık makinelerinde bu tip bir arızalanma ile karşı karşıya kalınması durumunda mutlak suret ile profesyonel çözüm için 7 gün 24 saat iletişim sağlanabilecek çağrı merkezine başvuru gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

 

Bulaşık makinelerinde fıskiyelere su gelmemesi sebebi genel olarak bulaşık makinesinin alt kısmında yer alan fıskiye pompasının çalışmamasından kaynaklanmaktadır. Arçelik Servisi uzman personelleri bu durumda yerinde müdahale ile fıskiye pompasını kontrol etmektedir. Fıskiye pompasının çalışmamasının nedeni pompanın pervanesine takılabilen bir cam kırığı veya bulaşıklardan düşebilecek sert nitelikli yabancı cisimlerin yaratacağı sıkışmasından kaynaklıdır. Bu durumda bulaşık makinesi fıskiye pompasındaki pervanenin dönüş yapamayarak suyu fıskiyelere ulaştıramamasına neden olur. Bu durumda bulaşık makinesindeki bu yabancı cisimler yerinden çıkartılarak, sorunun çözümü sağlanırken, sorun bundan kaynaklı değil ve fıskiye pompası arızalı ise yenisi ile değişimi gerçekleştirilerek yine sorun çözüme kavuşturulur. Bu şekilde bulaşık makinesindeki fıskiyenin suyu alarak, bulaşıkları normal yıkama programına göre uygun şekilde yıkaması sağlanabilir. Üstelik bu noktada sadece orijinal Arçelik yedek parça kullanımı gerçekleştiriliyor olması sayesinde bulaşık makinesinde kısa vadede benzer sorunların yaşanması da önlenebilmiş olmaktadır.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.