Çamaşır Makinesi Motor Kömürü Bitmesi Sorunu ve Çözümü

Evde çamaşır yıkama işlemleri 21.yüzyıl beyaz eşya teknolojileri sayesinde hem daha hızlı hem de daha kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Bu yüzden de günümüzde çamaşır makinesi teknolojisinin en yeni ürünleri dahi son derece yaygın ve sık bir şekilde dünyanın her yerinde kullanılıyor. 21.yüzyıl dünyasında artık hemen hemen her eve girmeyi başaran yeni nesil çamaşır makineleri akıllı teknolojileri ile her türlü çamaşır tipine özel olarak yıkama işlemlerinin gerçekleştirilebilmesine yardımcı oluyor. Bu şekilde de çamaşırları elde yıkamaya göre hem daha güvenli hem daha hızlı hem de daha iyi bir şekilde yıkanabilmesine yardımcı oluyor. Ancak çamaşır makinesinin standart kullanımı esnasında zaman içerisinde çeşitli sorunlar ile karşı karşıya kalınabiliyor ki Arçelik Servisi merkezi bölgesel bazda profesyonel ve dünya standartlarına uygun servis çözümleri ile kaliteli servis hizmetleri sunuyor

Akıllı çamaşır makinelerinde zaman içerisinde görülebilen en yaygın problemlerden birisi de makinenin kazanının dönüş yapmaması problemidir. Çamaşır makinesinin çalışma prensibi çerçevesinde makine motorunun çalışması ile makinenin iç bölümünde yer alan kayış çamaşırların içerisine koyulduğu kazanının dönüş yapabilmesini sağlar. Bu çerçevede de çamaşır makinesinin motorunun dönmemesi durumunda makine kayışı, kazanının döndürememesine neden olur ki bu sorunun tamamen ortadan kaldırılabilmesi için makinenin motorunun kontrol edilmesi gerekiyor ki Arçelik Servisi uzman ekipleri tarafından bu alanda profesyonel müdahaleler ile hızlı ve etkin çözümler sağlanmaktadır. Bu kapsamda çamaşır makinesinin üst kapağı açılarak, makine motoruna ulaşılmaktadır.

 

Çamaşır makinelerinde motor dönüşünü sağlayan en önemli parçalardan birisi olan makine kömürün bitmesi, makinenin dönüş yapamamasına yol açabileceğinden ve makinelerdeki bu dönmeme sorunlarının yaygın olarak bu etkenden dolayı yaşanabildiğinden Arçelik Servisi uzman ekipleri tarafından makine motoru kömürü kontrol edilmektedir. Makinenin kömürünün bitmesi, motorda ateşleme gerçekleştirilememesine neden olacağından, biten makine kömürü yenilenerek, yeniden dönüş yapabilir duruma gelmesi sağlanır. Bu şekilde çamaşır makinesinin yıkama işlemlerini ilk günkü kalite ve yüksek verimliliğinde yeniden gerçekleştirebilir duruma gelmesi sağlanarak, çok daha uzun ömürlü ve çok daha yüksek verimlilikte bir makine kullanımı gerçekleştirilebilmesine yardımcı olunmaktadır.

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.