Buzdolabı Neden Sürekli Çalışır ve Buzlanma Yapar?

Beyaz eşya teknolojileri günlük yaşamın her alanında çok önemli etkilere ve öneme sahip olan yeni nesil dünya genelinde yaygın kullanımı bulunan ürünlerdir. Dünyanın her yerinde son derece yaygın ve sık bir şekilde kullanılan beyaz eşya teknolojileri arasında buzdolabı modelleri, sağladıkları önemli avantajlar ve yeni nesil fırsatlar nedeni ile diğer ürünlere göre biraz daha ön planda bulunuyor. Günümüzde hemen hemen her eve girmeyi başaran buzdolapları, modern çağ standartlarına uygun seviyelerde yaşamın her alanında olduğu gibi yüksek konfor ve kalite standartlarının elde edilebilmesine yardımcı olur. Arçelik Servisi merkezi ise dünya standartlarına uygun servis kalitesi hizmetlerini bölgesel boyutta en hızlı ve en ekonomik şekilde kullanıcılara ulaştırarak, buzdolabı modellerinde meydana gelebilecek problemlerin en hızlı şekilde çözüme kavuşturulabilmesine yardımcı oluyor.

Bu çerçevede de günümüzde Arçelik markalı çift kapılı buzdolabı modellerinde meydana gelen problemlerden birisi olarak öne çıkan ve yaygın şekilde görülebilen buzdolabının sürekli çalışması ve iç arka yüzeyinde kısa sürede buzlanma meydana gelmesi problemine ilişkin olarak Arçelik Servisi merkezi yetkili teknik personelleri tarafından kaliteli servis uygulamaları gerçekleştirilmektedir. Buzdolabında meydana gelen sürekli çalışma sorunu genellikle buzdolabı kapağının uzun süre açık kalmasından, sık şekilde açılmasından, buzdolabı kapağının contalarında işlev kaybı meydana gelmesinden ya da buzdolabının termostatının arızalanmasından meydana gelmektedir. Adrese en hızlı şekilde erişim sağlayan alanlarında uzman ve profesyonel servis ekipleri tarafından buzdolabında bu olasılıklar üzerine gerekli kontroller gerçekleştirilmektedir.

 

Buzdolabı kapağı ve contalarında problem bulunuyor ise gerekli uygulamalar ile giderilir veya conta değiştirilir. Ancak sorun buradan kaynaklı değil ve özellikle çamaşır makinesi içerisindeki elektrik sisteminde hatalı bağlantı mevcut olma olasılığı üzerine buzdolabı ışığı arka bölümündeki bağlantılar sırası ile yerinden çıkartılarak, motorun durmasına göre uygun bağlantıda olup, olmadıkları kontrol edilir. En son olarak ise buzdolabının termostat arızası değerlendirilir ki, buzdolabının termostatı arızalı ise yenisi ile değişimi gerçekleştirilerek, sorunun çözümü kalıcı olarak sağlanmaktadır. Arçelik Servisi profesyonel hizmetleri kapsamında buzdolabının arızalı termostatı için uygulanacak değişimlerde ise sadece orijinal Arçelik yedek parçası olan termostatlar kullanılarak, onarımın hem ekonomik hem de kaliteli şekilde gerçekleştirilebilmesi sağlanır.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.