Bulaşık Makinesi Su Kaçırıyor

Teknoloji dünyasında artık yaşamın her alanında teknolojinin getirmiş olduğu kolaylıklardan ve yeni nesil fırsatlardan aktif şekilde yararlanılıyor. Dünyanın her yerinde son derece yon şekilde kullanılmakta olunan bulaşık makineleri de bu alandaki en önemli teknolojik yeniliklerden birisidir. Gün içerisinde çok fazla zaman alan ve fazlasıyla yorucu olan bulaşık yıkama işleminin çok daha hızlı ve çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmesine yardımcı olan bulaşık makinesi zamanla su kaçırma arızası ile karşı karşıya kalınmasına nende olabiliyor. Bulaşık makinesi su kaçırıyor sorununa yönelik olarak yapılacak müdahalenin profesyonel standartlarda olması gerekliliğinden Arçelik Servisi çağrı merkezine kısa süre içerisinde başvuru gerçekleştirilmesi gerekiyor.

 

Üstün teknolojiye sahip olan en yeni bulaşık makinesi modelinde dahi meydana gelebilen su kaçırma sorununa yönelik olarak uygun teknolojik altyapı ve uzman teknik personeller ile müdahalede bulunan Arçelik Servisi tarafından bulaşık makinesi su kaçırıyor sorununa yerinde servis uygulamalarında bulunmaktadır. Mutfakların en önemli parçalarından birisi olan bulaşık makinesinin su kaçırması durumunda deneyimli personeller tarafından bulaşık makinesinin alt kısmından gelen suyun, bağlantı hortumunu kontrol etmektedir. Bağlantı hortumunda çatlak kontrolünün ardından sorunun giderilebilmesi amacı ile hortumu yenisiyle değiştirmektedir.

 

İkincil sebep olarak ise Arçelik Servisi teknik ekiplerince bulaşık makinesi su tahliye hortumunda delik meydana gelmesi olduğundan su tahliye hortumu kontrol edilerek, delikse yenisiyle değiştirilmektedir. Aynı zamanda da bulaşık makinesinde bulunan filtrenin tıkanması halinde de su boşaltılamayacağından bulaşık makinesi su kaçırıyor sorunu meydana geleceğinden filtre kontrol edilerek, tıkalı ise tıkanıklık filtre yerinden sökülerek, gerekli temizliğinin yapılmasıyla giderilmektedir. Bulaşık makinesi su kaçırması sorununa neden olabilecek bir diğer önemli parça olarak ise tuz kutusu öne çıkarken, tuz kutusundaki herhangi bir arıza durumunda komple tuz kutusu yenisiyle değiştirilir ve sorun çözüme kavuşturulur.  Makinenin su basıncının dengesini sağlayan bulaşık makinesi su sayacı arızası durumunda makinenin devamlı su almasına neden olarak, fazla suyun makineden sızmasına sebep olabilir. Bu yüzden su sayacı arızalıysa yenisiyle değiştirilerek, sorun giderilir. Bu parça değişimlerinde ise sadece orijinal yedek parça kullanımı gerçekleştirilmektedir.

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.