Bulaşık Makinesinde Deterjanının Erimeme Sorunu

Bulaşıklarımızı en yüksek hijyen standartlarında yıkayabilmemize yardımcı olan bulaşık makinemizde kullandığımız toz deterjanlar çoğu zaman ciddi bir problem haline gelebiliyor. Özellikle de bulaşık makinesi toz deterjanlarının topak topak hale gelmesi, ciddi düzeyde bir kayba neden oluyor. Bu durumda aldığımız toz deterjanının kullanımının son derece verimsiz olmasına ve bunun sonucunda da ürünün ekonomik olmamasına neden olabiliyor. Bulaşık makinesi deterjanının doğru koşullarda saklanması verimli ve etkili bir kullanım açısından çok önemlidir.

 

Bulaşık makinesi deterjanının ürün paketi üzerinde yer alan saklama koşullarına dikkat edilmesi gerekir. Özellikle de çok nemli ortamlarda saklanması, içerisine su kaçırılması gibi etkenler zaman içerisinde üründe bulunan toz deterjanların topaklı hale gelmesine neden olur. Bu nedenle de bulaşık makinesi deterjanının topaklanma problemi yaşamaması için toz deterjanının nemsiz ve kuru ortamlarda saklanmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca günümüzde ürün paketlerinde kullanılan kilitlenebilir özellikli deterjanların tercih edilebilmesi de bu açıdan mümkündür. Bulaşık makinesinin ürün paketinin kilitlenebilir özellikli olmaması durumunda mutlaka kapalı bir kutu içerisinde nem ve su almayacak şekilde saklanmasına dikkat edilmelidir. Bulaşık makinesi deterjanı sıvı veya tablet olarak da tercih edilebilir. Böylelikle toz deterjanının topaklanma gibi olumsuz etkilerinden kurtulabilmek mümkündür.

 

Bulaşık Makinesi Toz Deterjanın Topaklanmasının Etkileri

 

Bulaşık makinesi deterjanının toz formundan kaynaklı olarak topaklanması yaygın görülen bir sorundur. Böyle topaklanma yaşayan toz deterjanlar, çok kısa sürelerde bitebilir. Bu durumda son derece verimsiz bir kullanıma neden olur. Bunun yanı sıra yıkama programına uygun olarak deterjan kullanımı ölçeklerinin ayarlanması açısından da engel teşkil eder ve sık sık hatalı oranda deterjan kullanımının oluşturabileceği olumsuz sonuçlar ile karşı karşıya kalınabilir. Bunun yanı sıra topaklanmış olan toz deterjanlar bulaşık makinesi içerisinde ciddi tıkanıklıklara da neden olabilir. Her açıdan bulaşık makinesinde kullanıma sakınca oluşturan topaklanmış toz deterjanlara bağlı bir problem yaşanması durumunda makine güvenliği açısından mutlaka Sultanbeyli Arçelik Servisi merkezimize başvuru gerçekleştirmelisiniz.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.