Bulaşık Makinesinde Sürekli Aynı Programı Kullanmanın Zararları Nelerdir?

Mutfaklardaki en önemli yardımcılarımız olan bulaşık makinelerini kullanırken gözden kaçırdığımız bazı ufak detaylar, zamanlar sorunlar yaşamamızda oldukça etkilidir. Bulaşık makinelerinin kullanımında temel olarak zamanla bazı alışkanlıklar edinebiliyoruz. Bu alışkanlıklar bazen iyi bazen de kötü etkiler oluşturabiliyor. Olumsuz etkisi olan alışkanlıkların başında makineyi kullanırken belirli bir programın belirlenmesi ve sürekli o programda yıkama yapılması geliyor. Arçelik Servisi olarak makinelerinizde bu tip bir alışkanlığın zamanla önemli performans sorunları yaşamanıza neden olabileceğini belirtiyoruz.

Bulaşık Makinesi Sürekli Aynı Programda Kullanmanın Olumsuz Etkileri Nelerdir?

Bulaşık makinesini sürekli aynı programda kullandığınızda bulaşıklarınızda, makinenizde zarar görebiliyor. Bulaşık makineleri teknolojileri gereğince her bir bulaşık tipine ve kir yoğunluğuna göre farklı yıkama prosedürü sağlayan kullanım modları bulunuyor. Bu modlardan birisini belirleyip, her yıkamada onu kullanmanız durumunda o yıkama programına uygun olmayan bulaşıklarınızda ciddi zararlar meydana gelmesine yol açabilir.

Bulaşık makinenizin her bulaşık tipine ve yoğunluğuna göre en uygun yıkama fonksiyonunu sağlayan program alternatifleri bulunuyor. Bu alternatifler içerisinden bulaşık makinesine koyacağınız bulaşıkların yapısal özelliklerine ve kir yoğunluğuna göre program seçerek, yıkama yapmanızı öneririz. Arçelik Servisi merkezimizde bulaşık makinenizin modeline göre tek program kullanımından kaçınılmasını öneriyoruz.

Tasarruf İçin Doğru Program Seçimi Çok Önemli

Bulaşık makinenizde bulunan her bir yıkama programı, farklı bulaşık tipleri için hem en iyi hem de en tasarruflu yıkamanın yapılabilmesine yardımcı oluyor. Bulaşık makinenizin yıkama programı alternatifleri içerisinden hangisini seçeceğinizi belirlerken, hangisinin bulaşıklarınıza uygun olduğunu belirlemeniz yeterlidir.

Bulaşık makinenize ne kadar bulaşık koyduğunuzun da program seçiminde oldukça önemli bir etkisi bulunuyor. Çünkü az sayıdaki bulaşık için çok uzun veya çok yoğun bir program seçmeniz tasarruflu kullanım yaklaşımına aykırı olacaktır. Bu yüzden bulaşık makinenizde hangi programı kullanacağınızı, yüklediğiniz bulaşıklara göre yapmaya dikkat etmeniz çok önemlidir. Bulaşık makinenizi tasarruflu bir şekilde kullanabilmek içinde kesinlikle her seferinde aynı programı kullanmamaya özen göstermemelisiniz. Zaman içerisinde performans sorunlarıyla karşılaşmanıza neden olan bu tip kullanım hatalarının oluşturabileceği tüm problemler için 7 gün 24 saat Koşuyolu Arçelik Servisi merkezimizden destek alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.