Buzdolabının Pervanesi Dönmüyor Ne Yapılmalı?

21.yüzyıl dünyasında artık insanların yaşamlarına yön veren ve tamamen temel gereksinimler ve istekler doğrultusunda son derece hızlı bir gelişim süreci içerisinde olan teknolojinin günümüzde gelmiş olduğu nokta beyaz eşya teknolojilerin son derece ileri nesil teknolojik özelliklere sahip olabilmesini sağlıyor. Özellikle günümüzde Arçelik buzdolabı teknolojileri sayesinde artık yaşamın her alanında son derece profesyonel çözümlerden yararlanabilme şansına sahip olunduğu gibi besinlerinde çok daha modern standartlarda ilk günkü tazeliğinin korunmasını sağlıyor. Ancak ileri nesil teknolojilere sahip olan Arçelik markalı buzdolabı modellerinde de zaman içerisinde çeşitli arızalanmalar meydana gelebiliyor ki bu arızalanmalar arasında özellikle buzdolabı pervanesi dönmüyor sorunu Maltepe Arçelik Servisi merkezinde en sık görülen arızalanmalardan birisi olarak öne çıkıyor.

Üstün teknolojik özelliklere sahip olan yeni nesil Arçelik markalı buzdolabı modellerinde meydana gelen bu buzdolabı pervanesi dönmüyor sorunu için mutlak suret ile profesyonel müdahalelerin gerçekleştirilmesi gerekliliği bulunuyor. Yeni nesil teknolojiye sahip olan Arçelik markalı buzdolaplarının pervanesi, motor içerisinde bulunmaktadır. Buzdolabının soğutma fonksiyonunu yerine getirebilmesi noktasında son derece önemli buzdolabı parçalarından birisi olması meydana gelen arızası halinde en kısa süre içerisinde profesyonel onarım çalışmasından geçirilmesi gerekiyor. Arçelik Servisi uzman ekipleri tarafından buzdolabının alt bölümünde soğutma fonksiyonunu yerine getirmekte olan pervanenin dönüşüne neden olabilecek herhangi bir engel bulunup, bulunmadığını kontrol etmektedir.

 

Eğer herhangi bir engel bulunmakta ise yerinde müdahale ile hızlıca pervanenin yeniden normal şekilde dönüş yapması sağlanır. Ancak buzdolabının pervanesinin dönmemesi sorunu arıza kaynaklı ise pervane yenisi ile değiştirilerek, çözüm sağlanır. Buzdolabı servis çözümlerinde uygulanan her bir parça değişimi için Arçelik buzdolabı teknolojisini ve verimliliğini korumak ve daha uzun ömürlü bir çözüm sağlamak amacı ile Arçelik Servisi yetkilileri tarafından parça değişimlerinin her biri sadece orijinal Arçelik yedek parça ürün grupları ile gerçekleştirilmektedir. Böylelikle buzdolabının ilk günkü kadar dayanıklı ve yüksek verimlilik sunabilecek potansiyelde olması sağlanmaktadır. Aynı zamanda da buzdolabının kısa süre içerisinde yeniden benzer veya aynı arızalanmalar ile karşı karşıya kalmasının önüne geçilebilmektedir.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.