Çamaşır Makinesi Işıkları Yanıyor Ama Su Almıyor

Çamaşır makineleri sayesinde artık çamaşırları çok daha hızlı ve çok daha kaliteli standartlarda yıkayabilmek mümkün oluyor. Özellikle eski dönemlerde çamaşır yıkama işlemleri elde yapılıyor ve bu uygulama oldukça uzun süreler aldığı gibi fazlasıyla yorucu oluyordu. Çamaşırların elde yıkanması sonucunda da çamaşırları yeterli ısıdaki suda yıkanmadığından yüzde yüz hijyenikliğe ulaşamadığı gibi çok yüksek su miktarının tüketilmesine ve çamaşırlarında çok uzun sürelerde kurumasına neden oluyordu. Bu şekilde modern çağ koşullarından uzak olan durumlara karşı Arçelik çamaşır makineleri son derece modern çözümle getiriyor. Arçelik çamaşır makineleri sayesinde çamaşırları daha kısa zaman dilimlerinde, efor sarf etmeden, yüzde yüz hijyenikte ve en önemlisi de daha düşük seviyede su tüketimiyle hem kaliteli hem de ekonomik bir şekilde yıkamak mümkün oluyor. Ancak çok sayıda yabancı cisim ve çamaşır kiri ile karşı karşıya kalan çamaşır makinelerinde zamanla arızalanmalarda yaşanabiliyor. Olağan olan bu arızalanmalarda da profesyonel Kadıköy Arçelik Servisi hizmetleri, yüksek teknolojili Arçelik çamaşır makinesi arızasının onarımı sağlanıyor.

 

Bu çerçevede ileri nesil teknolojik özelliklere sahip olan Arçelik markalı çamaşır makinesinde meydana gelen ve Arçelik Servisi merkezinde sıklıkla görülen arızalanmalardan birisi olan çamaşır makinesi hiç çalışmıyor sorunu için profesyonel çözüm sağlanıyor. Elektrik alan ve ışıkları yanan ancak hiç su almayan çamaşır makinesi için ilk olasılık makine kapağı sorunlardır. Bu çerçevede çamaşır makinesi kapağı ya tam kapatılmamış ya da makine kapağı conta, lastik veya kilit mekanizmasında arızalanma meydana gelmiş olduğunu göstermektedir. Bu durumda makine kapağının kilitlenmesine engel teşkil eden sorunlara profesyonel müdahaleler ile çözüm oluşturulur. Ancak makine kapağında herhangi bir sorun bulunmuyor ise su ventilleri yanmış olabileceğinden, su ventilleri kontrol edilerek, arızalı ise yerinde onarım veya değişimi ekonomik şekilde uygulanır.

 

Bu iki olasılıkta da herhangi bir sorun bulunmamış ise Arçelik markalı çamaşır makinesi için daha kapsamlı test uygulamaları çerçevesinde Arçelik Servisi merkezine getirilerek, daha ileri teknolojili sistemlerde arıza tespit çalışmaları makinenin tüm parçaları için uygulanır ve arızanın onarımı sağlanır. Böylelikle çamaşır makinesi normal şekilde yıkama programını yerine getirebilir ve çamaşırları modern standartlarda uzun süreler yıkamaya devam edebilme şansı verir.

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.