Çamaşır Makinesi Neden Yıkamayı Yarıda Bırakır?

Çamaşır makinelerinde kart arızaları çok sık şekilde görülen başlıca arızalanmalardan birisidir. Günümüzde günlük yaşantı içerisinde sıklıkla kullanılmakta olunan çamaşır makineleri ile tüm yaşam alanının her bir kirli çamaşırının modern standartlarda hızlı ve kaliteli bir şekilde yüzde yüz hijyenik bir duruma getirilebilmesi sağlanıyor. Yüksek teknolojiye sahip olan yeni nesil Arçelik markalı çamaşır makineleri ile birlikte de çamaşırların daha kısa süreler içerisinde daha düşük su ve enerji tüketimi ile çok daha kaliteli bir çamaşır yıkama işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Bu noktada da günlük yaşantı içerisinde son derece yaygın ve sık bir şekilde kullanılan Arçelik markalı çamaşır makinelerinde elektriksel kaynaklı bazı arızalanmalarda meydana gelebiliyor. Arçelik Servisi merkezi tarafından bu elektriksel arızalanmalarda profesyonel çözümler sunuluyor.

Çamaşır makinesinin çalışma prensibi çerçevesinde 21.yüzyıl dünyasının akıllı teknolojisini çamaşır makinesi çalışma prensibine en etkin biçimde uygulama fırsatı vermekte olan Arçelik markalı çamaşır makinelerinde meydana gelebilecek programın yarıda kalması problemi yaygın olarak elektronik kart arızasından kaynaklanmaktadır. Standart şeklinde yıkama programı işlemini yerine getirmekte olan çamaşır makinesinin ani şekilde programı yarıda kesmesi problemi durumunda çamaşır makinesinde elektriksel bir arızalanmanın meydana geldiği belirlenebilmektedir. Arçelik çamaşır makinesi teknolojisini çok yakından tanıyan ve oluşabilecek arızalanmalarına yönelik olarak deneyim sahibi olan uzman Arçelik Servisi personelleri tarafından yıkama programı yarıda kalan çamaşır makinesinde ilk olarak elektronik kart arızası değerlendirilmektedir.

 

Bu çerçevede de çamaşır makinesinin elektrik kart devresini kontrol etmek üzere ileri teknoloji ürünü olan teknik teçhizat ile çamaşır makinesinin üst kapağı ve ön panel bölümü açılarak, elektronik kartta herhangi bir arıza meydana gelip gelmediği kontrol edilmektedir. Eğer çamaşır makinesinin elektronik kartında bir arıza bulunmakta ise alanlarında uzman ekipler tarafından yenisi ile değişimi veya onarımı gerçekleştirilmektedir. Arçelik Servisi merkezi uzman personelleri tarafından gerçekleştirilmekte olunan bu parça değişimlerinde ise sadece orijinal Arçelik yedek parça ürünleri kullanılarak arıza onarımının hem daha ekonomik hem de daha kaliteli bir şekilde gerçekleştirilmesi sağlanabiliyor. Bu noktada çamaşır makinesinin yıkama programını aniden kesmesi durumunda elektronik kart arızalı değil ise ikinci olasılık olan rezistans yani ısıtıcı arızalıdır ki bu durumda doğrudan rezistans değişimi gerçekleştirilerek, arızanın onarımının en iyi şekilde gerçekleştirilmesi sağlanıyor.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.