Çamaşır Makinesi Sıkma Yapmıyor ve Çözümü

Çamaşırları çok daha hızlı yıkayabilme şansını getiren modern dünyanın en yeni çamaşır makinesi teknolojileri artık çok daha geniş özelliklere sahip oluyor. Gün içerisinde gerekli olan tüm çamaşırların elde yıkama teknikleri ile son derece zahmetli ve zaman alıcı bir şekilde yıkanmasının yaratmış olduğu önemli zaman kayıpları ve yüksek efor sarf edişi dolayısı ile en zorlu ev işleri arasında yer alan çamaşır yıkama işlemleri modern çamaşır makinesi teknolojisi ile sona eriyor. Çünkü günümüzde Arçelik çamaşır makinelerinin üstün teknolojik özelliklere sahip olmaları sayesinde çamaşırları sadece dakikalar içerisinde elde yıkama tekniklerine göre çok daha hızlı, çok daha ekonomik ve çok daha kaliteli şekilde yüzde yüz hijyenikliğe kavuşacağı biçimde yıkayabilmek mümkün oluyor. Ancak zaman içerisinde Arçelik çamaşır makinesinde çeşitli arızalanmalar meydana gelebiliyor ki bu arızalanmalar arasında en yaygın şekilde çamaşır makinesi sıkmıyor sorunu gelmektedir. Sultanbeyli Arçelik Servisi sıkma yapmayan çamaşır makinelerinde hızlı ve kaliteli onarım çalışmaları gerçekleştirmektedir.

Çamaşır makinesinin sıkma problemi yapmasının önemli nedenlerinin başında tıkanıklık gelmektedir. Arçelik markalı çamaşır makinesinin tıkanıklığının yanı sıra suyu boşaltmayan veya suyu tamamen boşaltamayan makinede sıkma programını gerçekleştiremez. Bu durumda Arçelik Servisi deneyimli teknik ekipleri tarafından öncelikli olarak makinenin su tahliye pompa motorunun fonksiyonunu yitirmiş olması değerlendirilmektedir. Bu tip bir sorun meydana gelmiş ise deneyimli teknik ekipler tarafından doğrudan çamaşır makinesinin pompa motoru değiştirilerek, makinenin suyu ideal şekilde sorunsuz olarak boşaltabilmesi sağlanır ki bu şekilde çamaşır makinesinin sıkma programını da sorunsuz şekilde yerine getirebilmesi sağlanabilmektedir.

 

Çamaşır makinesinde meydana gelen sıkma yapmama problemine yönelik olarak Ataşehir Arçelik Servisi deneyimli teknik ekipleri tarafından değerlendirilen 2.olasılık ise makinenin elektronik kart ve motor kaynaklı arızalardır. Bu tip arızalanmalarda çamaşır makinesinin sıkma programı özelliğini yerine getirebilmesine engel teşkil edebilmektedir. Bu sebeple deneyimli teknik ekipler tarafından kontrol edilerek, gerekli olan parça değişimleri ve parça onarımları yerinde müdahaleler eşliğinde gerçekleştirilerek, çamaşır makinesinin her yıkama sonrası veya program ayarlarında özel sıkma programı seçimi durumunda sıkma fonksiyonunu sorunsuz şekilde yerine getirebilmesi sağlanabilmektedir.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.