Çamaşır Makinesi Su Akıtıyor

Çamaşır makinelerinde en sık karşılaşılan problemlerden bir tanesi de makinenin su akıtmasıdır. Makinenin su akıtması hem kullanıcıyı tedirgin etmektedir. Hem de ortalığı mahvetmektedir. Bunun için de kullanıcı makinenin arızasının neden kaynaklandığını bilmek ve bu arızanın çözümlenmesini istemektedir. Çamaşır makinenizin su akıtması durumunda  Arçelik Servisi arayarak makinenizin tadilatını gerçekleştirebilirsiniz.

Makinenizin su akıtma problemi eğer ki makine çalıştığında ya da makine sıkma devrine başladığında oluşuyorsa, makinenin lastiğinde bir yırtılma söz konusudur. Köpük lastiğinin yırtılması genel olarak çamaşır yıkanırken çamaşırların ceplerinde ya da içlerinde fermuar, vida gibi malzemelerin unutulmasından kaynaklanmaktadır. Ceplerde unutulan malzemelerin köpük lastiğini yırtması sebebiyle de ceplerde bir şey unutmamaya bilhassa dikkat edilmesi gerekmektedir. Körük lastiğinden kaynaklı su akıtma probleminin yaşanması için illa ki çok büyük bir yırtılmanın olmasına gerek yoktur. Körük lastiğinde iğne ucu kadar bile bir delik olsa su akıtma probleminin yaşanmasına sebep olacaktır. Eğer ki su akıtma probleminiz körük lastiğinden kaynaklıysa tadilatı için servis çağırmalısınız. Çünkü kendi başınıza yapabileceğiniz bir işlem değildir.  Arçelik Servisi çok kısa ve kolay bir şekilde körük lastiğinizin değişimini sağlayacaktır.

Eğer ki makineniz suyu alır almaz suyu akıtmaya başlıyorsa o halde sorun körük lastiğinden değil makinenizin hortumundan kaynaklanmaktadır. Makinenizin hortumunun kopmuş ya da yırtılmış olması makinenizin su akıtmasına sebep olacaktır. Makinenizin hortumdan kaynaklanan problemi için servis çağırarak yardım almalısınız. Servisi çağırmanızdan sonra servis doğrudan makine hortumlarınızı kontrol edecektir. Makine hortumunuzda eğer ki kopma varsa yeniden takabilirler. Ancak yırtılma gibi durumlarda makine hortumu yenilenmektedir. Ayrıca makine hortumlarının yırtılması ya da kopmasına genel olarak makinenin titreyerek yıkama yapması sebep olmaktadır. Bunun için de makinenizde titreme ve zıplama problemlerinde zaman kaybetmeden servis çağırmalısınız.

Makine yıkama yaparken çok az su gelirken, sıkma devrinde su birden artıyorsa makinenin su akıtma problemi oluşmaktadır. Makinenin bu tarz bir nedenden dolayı su akıtma problemi yaşamasının ana sebebiyse pompa arızalardır. Pompa arızalarında sizin yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur. Bunun için   Arçelik Servisi çağırarak pompa arızanızın tadilatını gerçekleştirebilirsiniz. Pompa arızalarınızın tadilatını gerçekleştirmek servisin görevidir ve uzun bir işlem değildir. Pompa arızalarında pompa tadilatı ya da pompa değişimi gerçekleştirilmektedir.

Makinenizin çok gürültülü olması ya da çok hareketli olması deterjan kazanının kırılmasına sebep olacaktır. Deterjan kazanının kırılmasıysa makinenin su akıtmasına sebep olacaktır. Böyle bir durum söz konusuysa öncelikle makinenin hareketli çalışması daha sonra gürültü problemi önlenecektir.. Son olarak ise deterjan haznesinin kırılmasının çözümü yapılması gerekmektedir. Deterjan haznesinin kırıklığının tamir edilmesi ya da parçanın tamamen değiştirilmesi gerekmektedir.

Pompa filtre kapaklarında oluşan arızalarda makinenin su akıtmasına sebep olabilir. Böyle bir durum söz konusuysa filtre kapaklarının tadilat görmesi gerekmektedir.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.