Çamaşır Makinesi Su Almıyor Sorunu ve Çözümü

Çamaşır Makinesi Neden Su Almaz Sorusunu Cevaplamaya Çalışalım..

Elde yıkamada olduğu gibi makinede de çamaşırların yıkanabilmesi için mutlaka su olması gerekir. Çamaşır makinesi temel çalışma prensibi çerçevesinde su alımını sağlayacak bir işleve sahiptir. Çamaşır makinesinin bağlı olduğu şehir şebekesinden su alımı yıkama programına uygun miktarda ve sayıda gerçekleştirilir. Otomatik olarak çamaşır makinesi program aygıtı tarafından gerçekleştirilen bu işlem sayesinde çamaşırların yıkama sonrasında 100% hiyenik şekilde makineden alınabilmesi sağlanabilmektedir. Ancak çamaşır makinesinin genel kullanımı sırasında su almama gibi bir durumla karşı karşıya kalınabilmesi mümkün olabilmektedir. Çamaşır makinesinin su almaması makineyi kullanamamanıza neden olacağından mutlaka en hızlı şekilde gerekli olan kontroller için Acıbadem Arçelik Servisi merkezi hizmetlerine başvuruda bulunmalısınız.

Çamaşır Makinesi Neden Su Almaz?

Çamaşır makinesinin yıkama suyunu alamaması, yıkama programını başlatamamasına neden olur. Böyle bir durumda da çamaşır makinesini kullanabilmeniz mümkün olmaz. Arçelik Servisi uzman teknikerlerimiz yeni nesil çamaşır makinesi teknolojisini yakından tanıyor olması nedeniyle çamaşır makinesi su almama sorununun çözümünü en hızlı şekilde sağlayabilmektedir. Bir çamaşır makinesinin su almaması musluk bağlantısının gerçekleştirilmemiş olması, bağlı olduğu musluğun açık olmaması veya bağlı olduğu musluğun şebekesinde su akışının söz konusu olmaması nedeniyle söz konusu olabilir. Bu tip olasılıklar makine aksamıyla ilişkili değildir. Bu işlemlerin kullanıcı ya da sıhhi tesisat uzmanlarınca kontrol edilmesi gerekir. Çamaşır makinesinin su giriş hortumunun doğru şekilde takılmamış olması, tamamen tıkanması gibi etkenler su alamamaya neden olur. Makinenin su giriş hortumu ve su giriş filtresi tıkanmış ise basitçe çözülebilir. Bunun dışında su giriş ventili ve su seviye anahtarı arızası nedeniyle de su alamayabilir.

Çamaşır Makinesi Su Alamama Sorunun Çözümü

Çamaşır makinesinin su almaması durumunda genel kontrollerin ardından teknik parçaların kontrolleri de sağlanmaktadır. Bunun için su giriş hortumu ve filtresi tıkanıklığı kontrol edilir. Eğer tıkalı ise tıkanıklık hızlıca giderilebilir. Çamaşır makinesinin su seviye anahtarı ile su giriş ventili arızalı ise su alımına engel teşkil edebilir. Kesin çözüm için Arçelik Servisi uzman teknikerleri tarafından kesin çözüm için makine su giriş ventili ve su seviye anahtarı orijinal yedeği ile değiştirilir. Çamaşır makinesinin program aygıtının arızalanmış olması da su almaya engel olabilir. Bilgisayarlı ortamda kontrol edilen program aygıtı için gerekli onarım işlemleri de süratle gerçekleştirilerek, ekonomik bir onarım sağlanmaktadır.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.