Çamaşır Makinesi Sürekli Su Alıyor Nasıl Çözülür?

Çamaşır makineleri sayesinde artık elde çamaşır yıkama derdi sona erdi ki bu durum başta ev hanımları olmak üzere modern toplum dünyasında herkesin son derece önemli avantajlardan yararlanabilmesini sağladı. Bu noktada beyaz eşya teknolojisinin hızlı gelişimine öncülük eden ve modern çağda ulaşmış olduğu seviyeye ulaşmasını sağlayan en önemli etkenlerden birisi olan Arçelik’in akıllı beyaz eşya teknolojisi gelişimi sayesinde artık çamaşır makineleri de daha geniş fonksiyonellikler barındırıyor. Ancak her zaman en üstün teknolojik özelliklere ve 1.sınıf kalitede malzemeye sahip olsa da zaman içerisinde çamaşır makinelerinde çeşitli arızalanmalar Arçelik modellerinde de meydana gelebiliyor ki Arçelik Servisi merkezince bu konuda tüketiciye önemli çözümler sunuluyor.

 

Günümüzde her alanda son derece yaygın şekilde kullanılan Arçelik markalı çamaşır makinelerine yönelik olarak her zaman en yeni teknolojik teçhizat ve sistemler ile deneyimli teknik ekipleri aracılığı ile müdahalelerde bulunulmaktadır. Günlük yaşantı içerisinde oldukça yoğun şekilde kullanılan Arçelik markalı çamaşır makinelerinde mekanik ve elektrik yapı dolayısıyla çeşitli arızalanmalar meydana gelebiliyor. Arızalanmanın ana sebebi yoğun kullanım, sistemsel sorunlar veya çevresel etmenler olabilirken özellikle kullanıcıların en sık karşı karşıya kaldıkları arızalanmaların başında kesinlikle çamaşır makinesinin devamlı su alması sorunu öne çıkıyor. Bu arızalanma halinde Arçelik Servisi teknik ekipler tarafından çamaşır makinesi devamlı su almaya yol açacak arızalı kaynak parçanın tespiti gerçekleştirilmektedir.

 

Bu çerçevede de Arçelik Servisi deneyimli teknik ekipleri tarafından Arçelik markalı çamaşır makinesinde önce elektrikli su giriş ventili daha sonra ise su seviye anahtarı kontrol edilmektedir. Elektrikli su giriş ventillerinde arızalanma yaşanabileceğinden, ventil bobinlerinde teknik ekiplerce kontrol gerçekleştirilir. Bu kontroller sonrasında eğer arıza tespit edilirse yenisi ile doğrudan değişim uygulanarak makinede meydana gelen sürekli su alma sorunu çözüme kavuşturulur. Ancak arızalı değil ise ikincil olarak çamaşır makinesinin su seviye anahtarında bozulma oluşmuş olabileceğinden, teknik ekipler tarafından su seviye anahtarı kontrol edilir ve anahtar kontaklarında bozulma meydana geldiyse kontakların bozuk olması nedeni ile ventil bobinleri gerekli olan enerjiyi alamaz ve devamlı su alma sorununa yol açacağından yenisi ile değişimi gerçekleştirilerek sorunun çözümü sağlanmaktadır.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.