Çamaşır Makinesinde Verimli Yıkamanın Püf Noktaları

Çamaşır makineleri dakikalar içerisinde çamaşırların yıkanabilmesine yardımcı olan çok fonksiyonel ve gelişmiş teknolojilerdir. Bu sebeple çamaşır makineleri dünyanın her yerinde son derece yaygın şekilde kullanılıyor. Ancak çamaşır makinesi kullanımı esnasında bazı noktaların kesinlikle göz ardı edilmemesi gerekir ki bunlar arasında ilk sırada çamaşırların makinede yüksek ısılarda yıkanıyor olmasıdır. Çamaşır makinelerinde yüksek teknolojilerin kullanılıyor olması sayesinde her tip çamaşır tipine özel çamaşır yıkama programı bulunmaktadır. Bu noktalara dikkat edilmemesi halinde çamaşırların yıpranmasına ve solmasına neden olunabildiği gibi arızalanmalar ile de karşılaşılabilir. Arçelik Servisi merkezi tarafından çamaşır makinesi kullanımında püf noktalar konusunda kullanıcıya öneriler gerçekleştiriliyor.

Çamaşır makinelerinin ileri nesil teknolojik donanımları sayesinde edinmiş oldukları fonksiyonellik çerçevesinde farklı yıkama programlarına sahiptir. Bu çerçevede de Arçelik Servisi uzman teknik personelleri tarafından çamaşırların rengine ve türüne göre sınıflandırarak yıkanması, yıkamada tercih edilecek makine deterjanının niteliklerinden çamaşır makinesinin uygun kriterlerindeki yıkama programlarının seçimine kadar her nokta çok büyük bir önem taşıdığı belirtiliyor. Günümüzde çamaşır makinelerinin yıkama programları ile ilgili olarak kullanım rehberleri yardımcı olurken, çamaşırların sınıflandırılması noktasında da çamaşırların iç veya yan kısımlarında bulunan kullanım önerileri etiketleri yardımcı olur. Çamaşır makinesinde genel olarak yapı itibari ile çamaşır sınıflandırması beyaz ve renkli olarak yapılıyor olsa da bazı çamaşırların özellikle cilde doğrudan temas eden çamaşırlar ile bir arada atılması pek de hijyenik olmayacaktır. Bu sebeple çamaşır tipleri kadar kullanım alanları doğrultusunda da hareket edilmelidir.

 

Çamaşır makineleri çok zorlu kirlerde ve lekelerde dahi etkili çözümler sağlar. Ancak bu aşamada tercih edilecek çamaşır makinesi deterjanının kalitesi de çok önemli bir etki teşkil etmektedir. Bu noktada çamaşır makinesinde çok yüksek miktarlarda deterjan kullanımından da kaçınılması gerekmektedir. Özellikle de yüksek miktarda çamaşır makinesi deterjanı kullanılması durumunda makine deterjan haznesinden köpük taşması, çamaşırların deterjanlı kalması ve tabii ki çamaşır makinesinde tıkanmalar, su kaçakları, mekanik ve hatta elektriksel arızalanmalara yol açılabilir. Bu yüzden çamaşır makinesinin kullanım rehberinde her yıkama programı için belirlenmiş olan makine deterjanı miktarının göz önünde bulundurarak, deterjan ilavesinin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Çamaşır makinesinde yaşanan arızalanmalar için ise profesyonel Arçelik Servisi hizmetlerinden yararlanılması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.