Çamaşır Makinesinin Gövdesinde Elektrik Kaçağı Sorunu

Çamaşır makineleri sayesinde artık çamaşırlar, yıkama özelliklerine uygun şekilde farklı sıcaklık derecesine sahip olan suda, son derece kaliteli standartlarda daha ekonomik ve daha kaliteli şekilde yıkanabiliyor. Bu yüzden de günümüz modern yüzyıl dünyasında yaygın olarak kullanılan çamaşır makineleri ile birlikte yıkama programına göre yıkama süresi değişkenlik gösterecek biçimde çamaşır yıkama işlemleri elde yıkamaya göre çok daha kolay, çok daha hızlı ve çok daha kaliteli bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Bu kapsamda Arçelik markalı çamaşır makinelerinde pek çok farklı etken dolayısı ile meydana gelebilecek önemli arızalanmalar bulunuyor ki bu arızalanmalar arasında en fazla dikkat edilmesi gereken noktayı gövdede elektrik kaçağı oluşturuyor. Acıbadem Arçelik Servisi merkezinde de sıklıkla görülen bu çamaşır makinesi arızası için mutlaka profesyonel uygulamalar ile dikkatli bir şekilde müdahalelerin gerçekleştirilmesi gerekir.

Günümüzde çamaşır makinelerinde meydana gelebilen gövdede elektrik kaçağı problemlerinde Arçelik Servisi merkezindeki arıza onarımlarında yaygın olarak ana etmen olarak çamaşır makinesinin bağlı bulunduğu prizde topraklama bulunmamasından kaynaklandığı görülüyor. Çamaşır makinesi fişinin takılı olduğu prizde topraklama olup, olmadığı kontrol edilir ve topraklama bulunmuyor ise profesyonel elektrikçi tarafından prize topraklama yaptırılması gerekmektedir. Ancak makinenin takılı olduğu prizde topraklama mevcut ise bu bir diğer olasılık olan çamaşır makinesi fişinde bulunan topraklama uçlarının çıkmış olabileceğini gösterir. Bu yüzden deneyimli teknik ekipler tarafından çamaşır makinesi fişindeki topraklama uçları kontrol edilerek, çıkan uç bulunuyor ise yerine takılarak, sorun çözülür. Bir diğer olasılık ise çamaşır makinesinin fişindeki topraklama uçları ile priz topraklamasının birbirine temas etmiyor olmasıdır ki bu durumda topraklamaların birbirine temas etmesi sağlanır.

 

Bunun dışında çamaşır makinesi çalışma parçalarından kaynaklı olabilecek makine gövdesindeki elektrik kaçağı problemlerinde etkili olan makine parçaları ise rezistans, yıkama motoru ve pompa motoru gibi makinenin en fazla elektrik tüketimini gerçekleştiren parçaları olmaktadır. Bu çerçevede de alanlarında uzman ve deneyimli Arçelik Servisi teknik ekipleri tarafından Arçelik bulaşık makinesindeki gövdedeki kaçak problemi için rezistans, yıkama motoru ve pompa motoru kontrol edilerek, hangi parçada elektrik kaçağı mevcut ise bu kaçağa yol açan etken ortadan kaldırılarak, kaçak engellenir ve çamaşır makinesinin yeniden güvenli kullanımı sağlanır.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.