Çamaşır Makinesinin Ön Kapağından Su Sızıyor

Çamaşır makinelerinde ön kapak, güvenlik nedeni ile makinenin en önemli parçalarından birisini oluşturmaktadır. Günümüzde yaygın şekilde kullanılan çamaşır makinelerinin ön kapağının tamamen kapanmaması durumunda makinenin yıkama programını ya da sıkma programını yerine getirebilmesi mümkün olmaz. Bunun yanı sıra çamaşır makinesi ön kapağı yıkama programı veya sıkma programı sonrasında belirli bir zaman dilimi içerisinde açılmayarak, güvenli kullanımın tüm kullanıcılar açısından garanti altına alınabilmesine yardımcı olur. Ancak zaman içerisinde çevresel koşullar, hatalı kullanım veya kullanım yoğunluğu gibi etkenler dolayısı ile çamaşır makinesinin ön kapağında çeşitli problemler meydana gelebilir ki Arçelik Servisi profesyonel ve kurumsal servis hizmetleri bu alanda kaliteli çözümlerden yararlanabilme imkanı vermektedir.

 

Çamaşır makinelerinde bulunan ön kapakta meydana gelen arızalanmalar arasında makinenin ön kapak  kısmından yıkama esnasında su taşmasının meydana gelmesidir. Bu durum çamaşır makinesinde çok ciddi bir problemin meydana gelmesine ve yıkama programının tam olarak verimli şekilde yerine getirilebilmesi açısından engel teşkil etmektedir. Bu yüzden de çamaşır makinesinin ön kapak kısmından dışarıya su sızması problemi ile karşı karşıya kalınması durumunda en kısa süre içerisinde profesyonel müdahale gerçekleştirilmesi açısından 7 gün 24 saat iletişim sağlanabilen Kurtköy Arçelik Servisi merkezine başvuru gerçekleştirilmesi gerekir. Böylelikle çamaşır makinesinin çok daha ciddi problemler ile karşı karşıya kalmasının önüne geçilebilmektedir.

 

Çamaşır makinesinin ön kapağından su sızması problemi durumunda uzman ve profesyonel Arçelik Servisi teknik personelleri tarafından çamaşır makinesinde gerçekleştirilen kontrollerin ilki olarak makinenin denge kontrolü gelmektedir. Çamaşır makinesinin bulunduğu zemin düz değil ya da çamaşır makinesinin ayarlanabilir ayaklarının dengeli olmaması dolayısı ile makinede bu tip bir problem ile karşı karşıya kalınabileceğinden bu detaylara ilişkin kontrol yapılır. Eğer sorun buradan kaynaklı değil ise çamaşır makinesinin ön kapağının iç yüzeyinde yer alan contaların yerinden çıkmış olması ya da yıpranarak işlevselliklerini yitirmiş olmaları olasılığı üzerine gerekli kontroller yapılır ve gerekli durumlarda yeni conta takılmaktadır.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.