Çamaşır Makinesinde Çamaşırların Delinmesi Problemi

Çamaşır makineleri, çalışma prensibi gereğince yüksek hızlarda dönüş yaparak, aldığı su ve deterjan ile çamaşırların en kaliteli şekilde yıkanabilmesine yardımcı olur. Makinenin mekanik aksamının sorunsuz bir şekilde çalışması ile akıllı teknoloji içermekte olan makinenin belirlenmiş olan yıkama programı uygulamaları kapsamında farklı hızlarda dönüş yapan, kazan içerisinde çamaşırların her birinin en yüksek hijyenikliğe kavuşacak biçimde yıkanması sağlanır. Ancak zaman içerisinde çamaşır makinesinin yıkama programı sonrasında makineden çıkartılan çamaşırlara zarar verdiği ve çamaşırlarda delinmelere yol açtığı sorunu görülebilir ki profesyonel servis altyapısı ile dünya standartlarındaki servis hizmetlerini bölgesel bazda sunan Arçelik Servisi bu soruna yönelik olarak kalıcı ve etkin çözümler sağlar.

 

Çamaşırların zarar görmesine yol açan ve son derece büyük bir problem haline gelen çamaşır makinelerindeki bu tip bir problemde mutlak suret ile profesyonel bir yardım alınması çok büyük bir önem arz eder. Aksi halde hem çamaşır makinesinde daha büyük problemlere yol açılabilir hem de makinedeki onarımının kaliteli bir şekilde gerçekleştirilememesine neden olabilir. Bu kapsamda çamaşır makinelerinde çamaşırların delinmesi ve zarar görmesi problemi genel olarak makinenin körük lastiğinde meydana gelmiş olan sorunlardan kaynaklanmaktadır. Arçelik Servisi merkezine çamaşırların delinmesi sorunu ile ilgili olarak gelen başvurularda uzman ve profesyonel servis ekipleri tarafından bu sorunun ana kaynağı olarak ağırlıklı şekilde makine körük lastiğindeki problemler görülmektedir.

Alanlarında uzman ve deneyim sahibi olan Acıbadem Arçelik Servisi teknik uzmanları tarafından çamaşır makinesinin yıkama sonrası çamaşırları delik olarak çıkartması probleminde çamaşır makinesinin tambur ağzında yamulma ya da tambur deliklerinin dışa doğru dönmüş olması olasılığı değerlendirilmektedir. Bu durumda çamaşır makinesinin tambur ağzında meydana gelen dışa doğru dönme sorunu tambur deliği içeriye doğru çakılarak sorunun çözüme kavuşturulması sağlanır. Ancak çamaşır makinesinde gerçekleştirilecek bu uygulamanın ardından da sorun devam eder ise makinenin tamburu yenisi ile değiştirilerek, çamaşırların her yıkama esnasında delinmesi gibi bir problem ile karşı karşıya kalınmasının önüne geçilebilmektedir. Bu şekilde profesyonel müdahaleler ile çamaşır makinelerinde ekonomik maliyetler ile arıza ve sorunların giderilerek, çok daha uzun ömürlü bir kullanımın gerçekleştirilebilmesi de mümkün olabilmektedir.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.