Çamaşır Makinesi Sürtünme Sesi Sorunu ve Çözümü

Üstün özellikleri ve akıllı fonksiyonları ile günümüzde ev hanımlarının en büyük yardımcısı konumunda yer alan yeni nesil çamaşır makineleri ile çamaşırlar daha kolay ve daha hızlı bir şekilde yıkanabiliyor. Yeni nesil akıllı teknolojileri ile yıkanacak tüm çamaşırlar için farklı özellikler içeren yıkama program alternatifleri bulunan tüm çamaşır makineleri ile çamaşırlar elde yıkamaya göre hem daha hızlı hem daha kaliteli hem de daha tasarruflu bir şekilde yıkanabiliyor. Bu şekilde yüksek performanslı kullanım sağlayan çamaşır makinelerinde yıkama programı esnasında meydana gelen rahatsız edici durumdaki sürtünme problemleri halinde Fındıklı Arçelik Servisi merkezine profesyonel servis çözümü için başvuru gerçekleştirilmesi önerilmektedir.

 

Çamaşır makinesinin iç kısmında meydana gelen bir durum dolayısı ile oluşabilen sürtünme probleminin dikkate alınmaması yaratmış olduğu rahatsız edici gürültünün dışında zaman içerisinde çamaşır makinesin dönüş aksamında ya da yıkama faktörlerinde önemli sorunların meydana gelmesine yol açar. Bu durum sonucunda da daha yüksek maliyetler ile karşı karşıya kalmaya yol açabilecek problemlerin meydana gelmesi kaçınılmaz bir sonuç oluşturacaktır. Bu çerçevede Arçelik Servisi uzman ve profesyonel ekipleri tarafından çamaşır makinelerinde meydana gelen rahatsız edici boyuttaki sürtünme sesi problemine yönelik olarak makine iç aksamının kontrolü gerçekleştirilmektedir. Genellikle çamaşır makinesinde yıkanan bir çamaşırdan kopan sert cismin kazan içerisine kaçmasından dolayı meydana gelebilmektedir. Bu durumda yabancı cisim uygun kontroller ile belirlenerek, yerinden çıkartılmaktadır. Ancak çamaşır makinesinde bu tip bir problem söz konusu değil ve makinede sürtünme sesi bulunuyor ise mekanik bir arızalanmayı göstermektedir.

 

Bu durumda Arçelik Servisi uzman ekipleri tarafından çamaşır makinesinin kazan rulmanları ve motor rulmanları kontrol edilerek, arızalanmış olan parçanın tespiti yapılıyor. Bu çerçevede de çamaşır makinesinde bulunan bu parçalardan herhangi birisinde arızalanma mevcut ise doğrudan yenisi ile değişimi gerçekleştirilerek, arızanın en hızlı şekilde giderilmesi sağlanır ve çamaşır makinesindeki sürtünme sesi sorunun tamamen ortadan kaldırılarak, en sağlıklı şekilde yıkama yapılabilmesi mümkün olur. Çamaşır makinesinde motor rulmanı veya kazan rulmanı arızası mevcut ise bu parçalarda uygulanacak değişimler için sadece orijinal Arçelik yedek parça ürünlerinin kullanımı gerçekleştirilmektedir.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.