Çamaşır Makinesi Yumuşatıcı Bölümünde Su Kalması Sorunu

Günümüzün üstün özellikli çamaşır makineleri sayesinde çamaşırların her zaman en kaliteli standartlarda yıkanmasını sağlarken aynı zamanda da daha güzel ve daha hoş bir koku saçabilmeleri de sağlanıyor. Özellikle de günümüzün en üstün özelliklerini taşıyan çamaşır makinelerinde dahi yumuşatıcı kullanımı mutlak suret ile öneriliyor ki bu şekilde hem çamaşırlarda hoş bir kokunun yıkama sonrasında kalıcı bir şekilde oluşturulabilmesi hem de çamaşırların yıkama sonrasında çok daha uzun süreler hijyenikliğini koruyabilmesine de bu şekilde yardımcı olunuyor. Bu yüzden de günümüzde çamaşır makinesi teknolojisinin çalışma prensibi kapsamında deterjan çekmecesi bölümünde yumuşatıcı ürünlerine özel olarak uygulanan yumuşatıcı bölümü bulunmaktadır. Çamaşır makinesinin yıkama programı çerçevesinde uygun zamanda buradaki yumuşatıcı alınmaktadır. Ancak bazı zamanlarda çamaşır makinesinin yıkama programı sonunda deterjan çekmecesindeki yumuşatıcı bölümünde su bıraktığı problemi Arçelik Servisi merkezine gelen makine sorunları arasında yer alıyor.

Çamaşır makinelerindeki deterjan çekmecesi bölümünde yer alan bu yumuşatıcı bölümüne koyulan yumuşatıcı, makinenin yıkama programı çerçevesinde haznenin üst kısmından gelen su ile kazana alınmaktadır. Bu şekilde çamaşırların yumuşatıcı ile de yıkanması sağlanır. İşte bu işlem kapsamında bazı yıkamalarda çamaşır makinesinin yumuşatıcı bölümünde çok ciddi miktarda su birikiminin yıkama sonrasında kaldığı görülebiliyor. Arçelik Servisi uzmanları bu konuya ilişkin olarak pratik çözüm önerileri ile çamaşır makinesinin yıkama sonrası yumuşatıcı bölümünde su kalması sorununun çözümüne yardımcı oluyor.

 

Bu kapsamda da Arçelik markalı çamaşır makinesinin yıkama programı sonrası su dolu kalan yumuşatıcı bölümündeki bu birikintinin ana nedeni Altunizade Arçelik Servisi uzman ekipleri tarafından özellikle çok az miktarda dahi olsa deterjan haznesine deterjan koyulması sırasında yumuşatıcı bölümüne gelen deterjanların dahi bu haznedeki deliğin kapanmasına yol açabildiği konusunda uyarıyor. Bu yüzden çamaşır makinesinin normal kullanımı kapsamında çamaşır makinesi deterjan çekmecesi bölümündeki yumuşatıcı bölümü su birikintilerine karşı birkaç yıkamada bir olacak şekilde deterjan çekmecesinin iyi bir şekilde yıkanması konusunda da uyarılarda bulunarak, çamaşır makinesinin yıkama sonrasında bu haznesinde su birikintisi probleminin yaşanmamasına yardımcı oluyor.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.