Çamaşır Makinesinin Sıkmaya Geçerken Çok Ses Çıkarması

Çamaşır makineleri, yaşamı kolaylaştıran ve gündelik yaşantı içerisinde ev işlerine çok daha uzun süreler ayırmak durumunda kalınmasından kurtulabilme şansı vermektedir. Özellikle ev hanımlarının fazlasıyla zaman, efor ve enerji harcamak durumunda kaldıkları çamaşır yıkama işlemini daha modern standartlarda gerçekleştirebilmelerine yardımcı olan yeni nesil çamaşır makineleri, 21.yüzyıl dünyasının en önemli teknolojik yeniliklerinden birisi olarak öne çıkıyor. 2000’li yıllarda akıllanan çamaşır makineleri, tüm çamaşır tiplerine özel kaliteli ve yüksek performanslı yıkamalar sağlıyor. Bu yüzden de günümüzde çamaşır makineleri ile çamaşırlar hem daha güvenli hem de daha iyi bir şekilde yıkanırken, zamanla yoğun kullanım ve çevresel koşullar başta olmak üzere pek çok etken kaynaklı arızalanmalar meydana gelebiliyor ki Arçelik Servisi bu konuda kullanıcılara profesyonel çözümler sunuyor.

 

Arçelik markalı çamaşır makinesinde meydana gelebilecek her türlü arızalanmada olduğu gibi çamaşır makinesinin sıkma programına geçişi sırasında çok yüksek şiddette makineden gelebilecek ses sorunlarına yönelik olarak da uzman ekibi ile profesyonel çözümler Arçelik Servisi merkezi tarafından sunulmaktadır. Çamaşır makinesinin normal yıkama programının ardından geçtiği sıkma programı içerisinde patlama sesi tarzında çok şiddetli şekilde ses gelmesi durumunda, makinede ciddi bir problemin meydana geldiği öngörülmektedir. Bu yüzden 7 gün 24 saat kesintisiz iletişim sağlanabilen servis çağrı merkezine başvuru gerçekleştirerek, profesyonel müdahale talebinde bulunulması önerilmektedir.

 

Çamaşır makinesinde meydana gelen bu probleme yönelik olarak alanlarında uzman ve deneyim sahibi olan Arçelik Servisi teknik personelleri tarafından çamaşır makinesinin ön kapağı açılarak, kazan içerisinde aşağı yönde baskı uygulanarak, kazanın sallanıp, sallanmadığına bakılmaktadır. Eğer bu uygulama ile kazan sallanmakta ise bu durum çamaşır makinesinde bulunan amortisörlerde meydana gelen bir arızalanmayı göstermektedir. Makine amortisörlerinin işlevselliklerini yitirmeleri durumunda yaşanabilen bu probleme yönelik olarak amortisör değişimi gerçekleştirilmektedir. Böylelikle çamaşır makinesinin amortisörlerinin işlevlerini en iyi şekilde yerine getirerek, normal ses seviyesinde yıkama ve sıkma programlarını yerine getirebilmeleri sağlanmaktadır. Bu noktada çamaşır makinesinin amortisör değişiminde sadece orijinal Arçelik yedek parçası kullanımı uygulanarak, makinenin kısa sürede amortisör arızalanmaları yaşayarak, ek servis maliyetleri oluşturmasının önüne geçilebildiği gibi yüksek performans sağlamasına yardımcı olunur.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.