Klima Arızalarında Herkesin Yapılabileceği Kolay Uygulamalar

klima servisi

Günümüzde dünyanın her yerinde yaygın olarak kullanılan klimalar ile birlikte artık kış aylarında soğu havaların olumsuz etkilerinden korunabilmek, yaz aylarında ise sıcak havaların olumsuz etkilerinden kaçınabilmek amacı ile etkin olarak değerlendiriliyor. Günümüzde son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılmakta olunan Arçelik markalı klima modelleri ile son derece yüksek kullanım kalitesinde ve performansında bir verim elde edilebilmektedir. Bu noktada günün önemli kısmında sürekli olarak çalışma gerçekleştiren klimalarda zamanla çeşitli sorunların meydana gelmesi olası oluyor ki bu noktada günümüz modern teknolojisini son derece aktif şekilde kullanmakta olan Arçelik Servisi merkezi tarafından klimalardaki problemlerin çözümünün hızlı şekilde gerçekleştirilebilmesi sağlanıyor.

 

Son dönemlerde yaygın olarak kullanılan Arçelik markalı klimalarda meydana gelen arızalanmalarda profesyonel servis hizmetlerini iletişim sayfası aracılığı ile pratik bir şekilde Arçelik Servisi merkezimizin dünya standartlarına uygun servis hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Ancak Arçelik Servisimizin alanlarında uzman ve deneyim sahibi olan teknik ekipleri tarafından klima arızalarının meydana gelmesi durumunda profesyonel müdahale öncesinde evde bireysel olarak gerçekleştirilebilecek bir takım pratik uygulamalar ile de klima arızasının onarımının gerçekleştirilebilmesinin mümkün olduğu konusunda uyarılarda bulunuyor. Özellikle herkes tarafından pratik bir şekilde gerçekleştirilebilecek bir takım arıza onarım müdahaleleri ile birlikte arızanın hem daha hızlı hem de daha kolay bir şekilde onarımının gerçekleştirilebilmesi sağlanabilmektedir. Bu yüzden de günümüzde bu tip uygulamalar yaygın olarak tercih ediliyor.

 

Arçelik Servisimizin uzman ve sertifikalı teknik ekipleri iletişim hattımız üzerinden profesyonel servis hizmeti almadan önce klimada bireysel olarak yapılabilecek müdahalelerde ilk olarak klimanın hiç çalışmaması durumunda bağlı olunan priz veya buatta elektrik bulunup, bulunmadığı kontrol edilmesi öneriliyor. İkincil olarak ise klimanın elektrik akışı mevcut ise cihazın buna rağmen çalışma yapmaması durumunda klima kumandasının kontrolünün gerçekleştirilmesi ve kumandanın göstergesi çalışmıyor veya silik göstermekte ise basit şekilde pil değişimi yapılarak da sorun çözüme kavuşturulabilmektedir. Bunun yanı sıra klimanın çalışmasına karşın yeterli seviyede üfleme gerçekleştirmemesi durumunda ise basit bir şekilde klimanın ön kapak kısmının açılması ve filtrelerinde kirlenme olup, olmadığı ve temiz olup, olmadığı kontrol edilir ve temiz değil ise filtreler basit şekilde yerinden çıkartılarak sorununun en etkin şekilde çözümü pratik olarak sağlanabilir. Ancak daha kapsamlı problemler için mutlaka Arçelik Servis merkezimi iletişim sayfası üzerinden aramanız önerilmektedir.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.