Klima Çalışırken Çok Yüksek Ses Çıkartıyor

Beyaz eşya teknolojileri modern yüzyıl dünyasının en önemli teknolojik yeniliklerinden birisi olarak öne çıkmaktadır. Günümüzde dünyanın her yerinde son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılmakta olunan beyaz eşya teknolojileri arasında son yıllarda klimalar son derece önemli fonksiyonları dolayısı ile oldukça yoğun ve sık bir şekilde kullanılıyor. İleri nesil fonksiyonellikleri ve teknolojik özellikleri sayesinde kış aylarında ısınma gereksinimlerinin, yaz aylarında ise serinleme gereksinimlerinin modern koşullarda karşılanabilmesine yardımcı olan yeni nesil Arçelik markalı klima modellerinde yoğun kullanıma veya başka etkenlerden dolayı meydana gelece arızalanmalar için Arçelik Servisi merkezi tarafından profesyonel servis uygulamaları gerçekleştirilmektedir.

 

Klimaların yüksek teknolojilerine uygun seviyelerdeki servis altyapısı üzerinden klimada meydana gelen çok şiddetli seviyedeki çalışma sesi sorunu için Arçelik Maltepe klima Servisi merkezinin alanlarında uzman ve güncel klima teknolojisine ilişkin tecrübe ve bilgi sahibi olan ekipleri tarafından gerekli müdahaleler yerinde gerçekleştirilmektedir. Klimadaki arızaya ilişkin olarak çağrı merkezine gelen bildirim arzından en hızlı şekilde zaten bölgede hazır durum bulunan tam teşekküllü gezici servis araçlarındaki teknik uzmanlar ilgili adrese ulaşarak, gerekli olan müdahaleleri yerinde gerçekleştirmektedir.

Bu kapsamda da klimadaki yüksek sesle çalışma sorunu için uzman ekipler önce fan motorunun burç ya da rulmanları üzerinde mevcut bir arızanın olup, olmadığını anlamak üzere fan motorunda gerekli kontrolleri gerçekleştirir ve sesli çalışmakta olduğunu belirlemesi durumunda gerekli müdahaleler ile sorun çözülmeye çalışır. Ancak sorun çözülemez ise fan motoru yenisi ile değiştirilir. Klimalarda ikinci bir olasılık olarak ise yüksek sesli çalışma sorununa yönelik olarak Arçelik klima Servisi teknik uzmanları tarafından klimanın ekovat parçasına bakılmaktadır. Ekovat parçasında gerekli kontroller gerçekleştirilerek özellikle bağlantı uçlarının gevşemesine karşın bağlantı vidalarında sıkma uygulanır. Ancak yüksek sesli çalışma sorununun kaynağı klimanın ekovat parçasının iç kısmından kaynaklı ise doğrudan ekovat parçası değişimi uygulanarak, sorununun çözüme kavuşturulabilmesi sağlanabilmektedir. Bu şekilde klimadaki sesli çalışma problemi çözüme kavuşturularak en yüksek verimlilikte hem sıtma hem de soğutma fonksiyonlarının getirmiş olduğu konforlu kullanım fırsatlarından uzun süreli olarak yararlanabilme şansına sahip olunabiliyor. Üstelik tüm bu cihazlardan tamamen kaliteli standartlarda ekonomi bir şekilde yararlanılabiliyor.

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.