Klimada Kompresör Arızası ve Soğutmama

Her geçen gün büyük bir hız ile gelişmekte olan 21.yüzyıl teknolojisinin sağlamış olduğu yeni nesil olanaklar ile birlikte artık son derece pratik ve kolay bir şekilde yaşamın her alanında önemli çözüm olanaklarından yararlanabilme şansına sahip olunabiliyor. Günümüzde yaygın olarak kullanılmakta olunan ve artık her evin en temel gereksinimlerinden birisi haline gelen beyaz eşya teknolojileri sayesinde daha yüksek yaşam standartlarına sahip olunabiliyor ki bu noktada 21.yüzyıl dünyasında klima teknolojisi önemli bir fark yaratıyor. Mekanlarda hem ısınma hem de serinleme gereksinimlerinin en etkin şekilde oluşturulabilmesine yardımcı olan Arçelik klima teknolojisi için profesyonel arıza çözüm hizmetleri de Arçelik Servisi merkezi tarafından sunulmaktadır.

Üstün teknolojisi ile son derece ekonomik enerji tüketimi ile son derece verimli ısıtma ve serinletme işlevlerini yerine getirmekte olan klimalarda zamanla soğutmama problemi yoğun kullanım ardından meydana gelebiliyor. Klimalarda soğutma fonksiyonunun kullanılması istendiğinde klimanın belirli bir süre çalışma yapıp, belirli aralıklar ile  ‘dınn’ şeklinde bir ses çıkartması ve sadece fan sesi gelmesi klimanın kompresöründe problem olduğunu göstermektedir. Bu tip bir klima arızası için mutlak suret ile profesyonel uygulama gerekliliği bulunduğundan Arçelik Servisi merkezine başvuru gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

 

Klimalarda kompresör kalkışının gerçekleşememesi olarak tabir edilen bu kompresör sorunun birden fazla nedeni bulunabilmektedir. Bu çerçevede de Arçelik Acıbadem klima Servisi uzman ekipleri tarafından klimanın yardımcı sargıları beslemekte olan kondansatörlerinde şişme meydana gelmiş olma olasılığı değerlendirilerek, yapılan kontrollerde şiştiği belirlenir ise yenisi ile değişimi yerinde gerçekleştirilir. Ancak sorun kompresörü beslemekte olan kablolarda meydana gelen kopmadan kaynaklı ise uzman ekipler tarafından gerekli ekipmanlar ile yerine yeniden takılmaları ve bağlantı sorununa yol açabilecek etkenlerin ortadan kaldırılması sağlanır. Son olarak ise klimanın kompresöründe yanma meydana gelmiştir ki günümüzde klima soğutma arızalarında olabilecek en maliyetli arızalanmalardan birisini oluşturmaktadır. Çünkü bu durumda komple kompresör değişimi gerçekleştirilirken servis merkezinde klimanın kompresörü orijinal Arçelik markalı yedeği ile değiştirildiği gibi 1 yıllık garanti hizmeti de veriliyor olması sayesinde son derece kaliteli ve uzun vadeli kullanım elde edilerek, daha ekonomik standartlarda sorunun çözümünden yararlanılabilmesine yardımcı oluyor.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.