Klima Hem Soğutmuyor Hem Isıtmıyor

Günümüz modern yüzyıl teknolojisinin en ileri özellikteki ürünlerinden birisi olarak dünyanın her yerinde hem yaşam alanlarında hem toplu kullanım alanlarında hem de çalışma alanlarında son derece yaygın ve sık bir şekilde kullanılmakta olunan yeni nesil akıllı klima modelleri oldukça yoğun şekilde ilgi görüyor. Günlük yaşamın her alanında ısınma ve serinleme ihtiyaçlarının mevsim koşullarına göre en kaliteli standartlarda karşılanabilmesine yardımcı olan bir çeşit iklimlendirme çözümü olan klima teknolojisinde karşılaşılabilecek tüm sorunlarda Arçelik Servisi merkezi profesyonel hizmet anlayışı ve teknolojiye uygun kapasitedeki servis altyapısı ile etkin, kaliteli ve ekonomik çözümler oluşturuyor.

 

Klima teknolojisinde görülebilmekte olunan hem soğutmama hem de ısıtmama problemi en yaygın şekilde görülen klima arızaları arasında öne çıkıyor. Son yıllarda yaşamın her alanında son derece yaygın ve sık bir şekilde kullanılmakta olunan klimalarda meydana gelen fan motoru çalışırken, ısıtma veya soğutma yapmaması problemi için profesyonel destek alınması olası daha büyük kapsamlı sorunların önüne geçilebilmesi ve arızanın en kısa süre içerisinde çözüme kavuşturulabilmesi açısından büyük bir önem arz etmektedir. Bu kapsamda da Arçelik Kurtköy  Servisi uzman ekipleri tarafından klimada fan motoru çalışırken, ısıtma ya da soğutma yapmaması sorunu için öncelikle termostat arızası veya bağlantı problemlerini değerlendirmektedir. Bu yüzden termostat parçasında kontrol gerçekleştirilerek arızalı olduğu belirlenmesi durumunda yenisi ile değişimi yapılır. Ancak hatalı bağlantı mevcut ise daha hızlı şekilde bağlantı sorunları düzeltilerek, sorun çözülebilir.

 

İkincil olarak ise klimanın ekovat termiğinde arıza meydana gelmiş olabileceğinden ekovat termiği kontrolleri yapılır ki bu aşamada akım geçişinin mümkün olmaması durumunda ekovat termiğinin yenisi ile değişimi yapılır. Bir diğer olasılık ise ekovat rölesi arızalanmış olabileceğinden, rölede gerekli kontroller Kaynarca Arçelik Servisi uzmanları tarafından yapılarak kontaklarda yapışma veya akım geçişine engel durum söz konusu ise röle değişimi gerçekleştirilmektedir. Ekovat daimi ya da ilk kalkınma kondansatöründe arıza mevcut olabilmesi olasılığı çerçevesinde de daimi ve kalkınma kondansatörü kontrolleri yapılır ve arızalı olmaları durumunda değiştirilir. Son olarak ise ekovat parçasında doğrudan arıza mevcut olma olasılığına göre ekovat sargı uçları kontrol edilir ve arızalı ise yenisiyle değiştirilir ve gaz yüklemesi yapılır.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.