Klima Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Her geçen gün çok daha yoğun ve sık bir şekilde kullanılmaya başlanan günümüzün en önemli teknolojik ürünlerinden birisi olan klimalar ile birlikte artık yaşam alanlarında çok daha yüksek seviyede ısınma ve serinleme fonksiyonlarını yerine getirebilme şansına sahip olunabiliyor. Özellikle de günümüz modern yüzyıl teknolojisi ile son derece fonksiyonel yapıya sahip olan Arçelik markalı klima modelleri ile birlikte yaşam alanlarında veya çalışma alanlarında son derece etkin bir şekilde ısınma ve serinleme ihtiyaçlarını karşılayabilmek mümkün oluyor. Bu yüzden de son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılmakta olunan klimalarda zaman içerisinde çeşitli problemler meydana gelebiliyor ki bu noktada Küplüce Arçelik Servisi merkezi tarafından dünya standartlarında servis hizmetleri sunuluyor.

 

Klimalarda yüksek teknolojik özelliklere sahip olan temel çalışma parçalarında meydana gelebilecek mekanik veya elektrik arızalanmalar için hızlı ve etkin çözümler sağlamakta olan Maltepe Arçelik Servisi merkezi tarafından klimalardaki arızalara yönelik olarak bölgede her zaman hazır durumda bulunan ve tam teşekküllü olan gezici servis araçları yönlendiriliyor. Böylelikle klimalarda meydana gelebilecek arızalanmaların en hızlı şekilde çözüme kavuşturulabilmesi sağlanıyor. Ancak günümüz modern yüzyıl teknolojisi çerçevesinde Arçelik markalı klima modellerinde çeşitli problemler ile karşı karşıya kalmamak, her zaman en yüksek verimlilikte kullanabilmek ve arızalanmaların oluşumunu engelleyebilmek için düzenli olarak klima temizlik ve bakım işlemlerinin gerçekleştirilmesine önem gösterilmesi gerekiyor. Aksi halde klimalarda yoğun kullanım sonucunda oluşabilecek bakım ve temizlikten uzak kalınmasından kaynaklı arızalanmalar yüksek maliyetli sorunlar ile karşı karşıya kalınmasına yol açabilir.

 

Bu kapsamda da Arçelik Teknik Servisi merkezi uzmanları tarafından günümüzde klima modellerinin yüksek teknolojisine uygun standartlarda klima bakım ve temizlik işlemleri gerçekleştiriliyor. Bu çerçevede de günümüzde klima temizlik uygulamaları esnasında özellikle filtre temizliği için musluk altında iyi bir şekilde yıkama uygulamasına, elektrik süpürgesi ile iç cephe temizliğinin uygulanmasına dikkat edilmektedir. Bunun yanı sıra mutlak suret ile yıkama işlemlerinde kullanılan yıkama suyunun sıcaklık seviyesinin 50 derece altında kalmasına dikkat edilerek yapılan klima temizliği esnasında aynı zamanda da asla çitileme işleme gerçekleştirilmez. Ayrıca güneşte veya askıda kalacak şekilde filtre kurutulması gerçekleştirilmemesi gerektiği gibi aynı zamanda da klimanın filtresinin takılmadan kullanılmaya başlanmasının çok ciddi sorunlar oluşturabileceğinin bilincinde olunması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.