Klimalarda Saat Ayarlaması Nasıl Yapılır?

Yaşam alanlarının en önemli teknolojik sistem ve ürünlerinden birisi olan klimalar, beyaz eşya teknolojilerinin en geniş fonksiyonelliklere sahip olan sistemleridir. Günümüzde son derece yaygın ve sık bir şekilde kullanılmakta olunan akıllı klima modelleri sayesinde yaşam alanlarındaki sıcak havalardan serinleme fonksiyonu, soğuk havalardan ise ısıtma fonksiyonu aracılığı ile korunabilme şansına sahip olunabiliyor. Bu yüzden de günümüz modern yüzyıl yaşantısı içerisinde son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılmakta olunan Arçelik klima modellerinde gerekli olan saat ayarlamaları pek çok kullanıcı açısından önemli bir problem teşkil ediyor. Özellikle de klima saat ayarlaması nasıl yapılacağı konusunda bilgi sahibi olmayan klima kullanıcıları için Ortadağ Arçelik Servisi uzmanları önemli bir kolaylık sağlıyor.

Akıllı teknoloji ve yüksek fonksiyonellik içermekte olan yeni nesil klima modellerinde saat ayarlama işlemleri genel olarak kumanda üzerinde yer alan ‘Reset’ düğmesinin kullanılmasından kaynaklı olduğu gibi aynı zamanda klima kumandasının pillerinin yeni takılması durumunda gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu kapsamda klima kumanda saatini ayarlayabilmek için ‘açma-kapama’ tuşuna basılması gerekmektedir. Daha sonra ise uzaktan kumandanın kapağının açılması gerekiyor ki bu işlem ardından ‘2ndF’ tuşuna basılarak, ekranda bu ifadenin simge olarak görülmesine dikkat edilmelidir. Bu işlem ardından zaman arttırma ve zaman azaltma tuşları aracılığı ile basılan tuşa odaklı olarak klima uzaktan kumandası ekranı içerisinde beliren saat  ‘1’ dakika her basış için artacak ya da azalacak şekilde ayarlanabilmektedir. Çekmeköy Arçelik Servisi uzmanları ‘A.M’ ve ‘PM’ zamanlamalarına dikkat edilmesi gerektiği konusunda uyarıyor.

 

Bu işlemler ile istenilen zamanın belirlenmesi durumunda kumanda üzerinde yer alan ‘SET’ tuşu kullanılarak, belirlenen saatin hafızaya alınması kolay bir şekilde sağlanabiliyor. Aynı zamanda da ayarlanmış olan saatin değişimi için klima uzaktan kumandası üzerinde yer alan ‘Reset’ tuşu kullanılabiliyor. Bu şekilde son derece pratik bir şekilde gerçekleştirilebilmekte olunan klimalarda saat ayarlaması işleminin dışında yaşanan uzaktan kumanda arızaları ve diğer klima arızaları için 7 gün 24 saat kesintisiz olarak Arçelik Servisi çağrı merkezini arayarak, dünya standartlarına uygun kalitedeki profesyonel servis hizmetlerini en ekonomik şekilde alabilmek mümkün olabilmektedir.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.