Kombi Hiç Çalışmıyor Sorunu ve Olası Çözümleri

Kış aylarında ısınma ihtiyaçlarının karşılanmasına modern bir dokunuş getiren yeni nesil kombi teknolojileri, dünyanın her yerinde olduğu gibi altyapısal yönden yatırımların çok daha geniş alanlara ulaştığı Türkiye’ de de son derece yoğun şekilde kullanılıyor. Üstün teknolojik özellikleri ile her türlü mekan içerisindeki ısınma gereksinimlerinin karşılanabilmesine yardımcı olan kombi teknolojileri ısınma ihtiyacı ile birlikte sıcak su gereksinimlerinin de karşılanabilmesine yardımcı olur. Türkiye’ de özellikle büyük kentler başta olmak üzere pek çok kentte yoğun şekilde kullanılmaya başlanan kombi cihazlarında çalışmama problemi ile karşı karşıya kalınabiliyor. Bu gibi durumlar için bölge genelinde dünya standartlarında servis hizmetleri sunan Arçelik Servisi merkezi tarafından profesyonel ve kurumsal servis çözümleri sunuluyor.

Kombi arızası durumunda çalışmama sorunu ile karşı karşıya kalabilir. Bunun yanı sıra bazen çalışıp, bazen durma gibi bir durumda da olabilir. Ancak Arçelik Servisi uzman personelleri, profesyonel servis desteği almadan önce kombideki çalışmama sorunu ne tipte olursa olsun mutlak suret ile ilk olarak kombinin su basıncının düşük olup, olmadığının kontrol edilmesi gerekir. Tam sınırda ve çalışması açısından engel oluşturabilecek seviyede basınç seviyesi kombi çalışmama sorununun oluşmasına neden olabilmektedir. Eğer kombideki çalışmama sorunu bu şekilde bir problemden kaynaklı olarak meydana geliyor ise servis desteği alınmasına gerek olmadan, arızanın giderilebilmesi basit bir şekilde gerçekleştirilebilir.

 

Ancak kombinin çalışmasına engel teşkil eden ana problem, su basıncından çok daha farklı bir yapıda ise mutlak suret ile profesyonel servis desteğinden yararlanılması büyük bir önem taşımaktadır. Bu gibi durumlarda mutlaka en kısa süre içerisinde Arçelik Servisi merkezine başvurulması gerekirken, 7 gün 24 saat kesintisiz olarak destek fırsatlarından yararlanarak, bölge genelinde her zaman hazır durumda bulunan tam teşekküllü gezici servis araçlarının hızlı müdahale potansiyelinden faydalanılarak, kombi arızasının giderilebilmesi mümkün olabilmektedir. Kombi çalışmama sorununa yol açabilen arızalı kombi parçaları için uzman teknik personeller tarafından gerekli olan orijinal yedek parça ürünlerinin kullanımı ile parça değişim işlemleri gerçekleştirilerek, sorunun tümüyle profesyonel standartlarda çözüme kavuşturulabilmesi sağlanabilmektedir.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.