Çamaşır Makinesi Su Almıyor. Arıza Tespiti ve Çözümlemesi

Büyüyen ve gelişen şehir hayatında çamaşır makinelerimiz artık hayatımızda vaz geçilmez bir yer almaktadır. Bu bağlamda bize yaşatacağı sorunlar da bir hayli can sıkıcı olmaktadır. Arçelik servis merkezimize en çok bildirilen şikayetlerden birisi de “Çamaşır makinem su almıyor” yönündedir.

Şimdi bu arızanın olası nedenlerini ve evde servis çağırmadan önce sizin yapabileceklerinizi derlediğim yazımıza geçelim. Çamaşır makineniz su almıyorsa aşağıdaki yolları izleyerek servis çağırmadan önce arıza varmı, yokmu anlayabilirsiniz.

  • Çamaşır makinenize elektrik geldiğini kontrol edin. Gösterge lambası veya ekran varsa elektrik varmı, yokmu emin olun.
  • Çamaşır makineniz kapıyı kilitleyip devreye giriyormu emin olun. Eğer kapı kilitlemezse devreye girmez. Açtıktan sonra kapı kilitlememişse, kapıyı makine açıkken sert bir şekilde kapatın. Bu kilit yerine oturmamışsa kapanmayı sağlayacaktır.
  • Musluğunuzun açık olmasına ve musluktan su geldiğine emin olun. Makinenizin su giriş hortumunu makineye giren taraftan çıkarıp, hortumun ucunu bir kovaya tutarak musluğu açın ve su gelip, gelmediğine emin olun. Genelde musluk zamanla içindeki contasının şişmesinden dolyı su vermemektedir.
  • Çamaşır makinenize hortumun takılı olduğu yerde bir su giriş filtresi vardır onun temiz olduğundan emin olun.

Eğer yurkarıda yazdığım tüm ihtimalleri denediniz ve hala çözüme ulaşamadıysanız çamaşır makinenizde sizin halledebileceğiniz bir çözüm olmadığını anlamış olursunuz. İstanbul Anadolu Yakası’na servis veren Arçelik servis merkezimizden yardım almak için 0216 471 59 56 numaralı telefonumuzdan servis talep edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.