Çamaşır makinesi Kazan Bilyası (Rulman) Değişimi

Çamaşır makinelerimiz sorunsuz çalıştığı zaman evimizde varlığının bile pek de farkına varmadığımız, bir köşede sessiz soluksuz işini yerine getiren yardımcılarımızdır. Bu durum makinemizin çalışma sesi git gide yükseldiği zaman gayet can sıkıcı bir hal alır. İşte o zaman çamaşır makineniz kazan rulmanı dağıtmıştır. Aşağıdaki videoda kazanından ses gelen bir çamaşır makinesi videosu ekledim. Makineniz boşken videodaki gibi ses yapıyorsa, rulman dağıtmış demektir.

Böyle durumlarda kullanıcı olarak sizin kendi imkanlarınızla yapabileceğiniz pek bir şey bulunmamaktadır. Uzmanlık gerektiren bir arızadır. Kazan bazı makinelerde presli yani bütün olmakta ve sökülmesi için ayrı bir işçilik ve ekipman gerekmektedir.

Aşağıya eklediğim videoda ise çamaşır makinesi kazan rulman yani bilya deiğişimini anlatan bir videomu ekledim. Yapılan işlemin nasıl bir iş olduğunu ve neye para ödediğinizi anlayabilmeniz adına umarım faydalı olur.

İstanbul Anadolu Yakası geneline Arçelik servis hizmeti sunmaktayız. İstanbul dışı ve daha uzak mesafelere servisimiz ve telefonla desteğimiz bulunmamaktadır. Bizi anlayışla karşılamanızı bekliyoruz.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.