Çamaşır Makinesi Çalışmıyor Su Almıyor

Çamaşır makineleri elektromekanik bir yapıya sahip olan, devre elemanları birbirini tamamlayan cihazlardır. Çamaşır makineniz eğer çalışmıyor ve su almaya geçmiyorsa, aşağıdaki açıklamalı adımları takip ederek evde kendiniz kontrol sağlayabilirsiniz.

  • Çamaşır makinesi çalışması için öncelikle elektrik kontrol edilmeli. Elektrik makineye ulaşıyormu? Ekranlı veya power lambası yanıyormu?
  • Kapı kilitleniyormu? Çamaşır makinesi kapı kilitlemezse çalışmaz. Makine açıkken kapağı hızlı bir biçimde kapatın. Gene kilitlemiyorsa Bulgurlu Arçelik servisi hizmetimizi alabilirsiniz.
  • Bu arada makineye su giriş yapan yerde ve çoğu modelde hortumun ucunda da su giriş filtreleri mevcuttur. Bunlarıda kontrol edebilirsiniz.
  • Kapı kilitliyor ancak hala su almıyorsa, musluktan su geliyormu ona bakın. Makinenize giren temiz su hortumunu makine tarafından çıkarıp, bir kovaya tutun ve musluğu açın. Eğer su geliyorsa makinenizde ventil dediğimiz parça arızalıdır. Eğer su gelmiyorsa musluğu değiştirin.

Çamaşır makineniz bütün bu işlem ve kontrollerinize rağmen çalışmayıp su almıyorsa İstanbul Anadolu Yakası Arçelik Servisi merkezimizden alacağınız uzman yardımı ile ilk günki gibi problemsiz hale gelecektir.

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.