Kombide Kullanılan İkincil Parçalar ve Arızaları

Kombi Güven Ventili: Kombinin su basıncının üç barı geçmesi durumun da fazla basıncın cihaza zarar getirmemesi için kullanılan kombi parçasıdır. Bu parçanın arızalanması, servisi veya tamire gereksinim duyulması şeklinde en yakın kombi servisine başvurmalısınız.  Kombinin basıncı üç barı geçmesi durumun da güven ventili açılır ve kombi su akıtmaya başlar.

            KombiTermometresi: Kalorifer tesisatında ki su ısısını kontrol panelin de sizlere gösteren parçaya denmektedir.

            Kombi manometresi: Kalorifer tesisatında ki su basıncını kontrol panelin de kullanıcısına gösteren kombi parçasıdır. Bu parçanın arızalanması, servisi veya tamire gereksinim duyulması şeklinde en yakın kombi servisine başvurmalısınız.

            Kombi gaz Armatürü: Şebekeden iştirak eden gaz basıncının elektronik karttan alıp,  isteğe göre brülöre gönderen kombi parçasıdır. Bu parçanın arızalanması, servisi veya tamire gereksinim duyulması şeklinde en yakın kombi servisine başvurmalısınız. Bu kombi parçasının arıza vermesi şeklinde kombi servisi veya tamircisine başvurunuz.

            Kombi brülörü: Gaz armatüründen aldığı gazı en güzel oranda hava ile karıştırıp tam manasıyla yanmasını imkanı sunan parçaya denmektedir.

            Kombi fanı: Hermetik kombiler de yanma için gereken havayı harici ortamdan alarak yanma sonucu meydana iştirak eden atık gazı harici ortama yarayan oarçadır.

            Kombi prosestatı: Hermetik kombiler de fan motorunun yarattığı eksi ve artı kurupları algılayıp,  elektronik karta atık gazı atıldığını ve temiz havanın içeri girdiğini bildiren kombi parçasıdır. Bu parçanın arızalanması, servisi veya tamire gereksinim duyulması şeklinde en yakın kombi servisine başvurmalısınız.  Bu kombi parçasının arıza vermesi şeklinde kombi servisi veya tamircisine başvurunuz.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.