Sıcak Su Açılınca Kombi Çalışmıyor, Musluk Suyunu Isıtmıyor Çözümü

Kombi teknolojisi, yaşam alanlarındaki sıcak ve ısınma gereksinimlerinin karşılanmasına yardımcı olan 21. Yüzyıl dünyasının teknolojik olarak ulaşmış olduğu ileri seviyenin en önemli avantajlarından birisini oluşturuyor. Son derece modern standartlarda ve yüksek konforda evin sıcak su ve ısınma gereksinimlerinin karşılanabilmesine yardımcı olan kombi cihazları aynı zamanda da diğer ısıtma sistemlerine göre çok daha düşük maliyetleri ve faturaları ile bu alandaki gereksinimlerin en ekonomik şekilde karşılanabilmesine yardımcı oluyor. Yoğun şekilde kullanılan kombi cihazlarında zaman içerisinde çeşitli sorunlar ortaya çıkabiliyor ki Kurtköy Arçelik Servisi merkezinde özellikle de sıcak suyun açılmasıyla kombinin çalışmaması sorunu öne çıkıyor.

Kombi hem sıcak su üretimiyle tüm mekanın sıcak su ihtiyacını karşılayabiliyor hem de ısınma ihtiyacını karşılayabiliyor. Her ikisini de aynı anda karşılayabilme potansiyeline sahip olan kombi cihazlarında sıcak suyun açılması ile kombinin çalışmaması sorununa yönelik olarak Üsküdar Arçelik Servisi merkezi, bölge genelinde her zaman hazır durumda bulunan tam teşekküllü gezici servis araçları ile gerekli olan müdahaleleri, en kısa süre içerisinde gerçekleştirmektedir. Hızlı ve profesyonel müdahalenin çok önemli olduğu kombi arızaları ile ilgili olarak alanında uzman ve deneyimli teknik personeller görev alıyor. Bu kapsamda sıcak suyun açılmasıyla kombinin çalışmaması sorunu için uzman personeller tarafından öncelikle akış anahtarının çalışmaması olasılığı değerlendirilir ki böyle bir durumda doğrudan parça değişimi ile akış anahtarının işlevlerini sorunsuz şekilde yerine getirmesi sağlanır.

 

Bunun haricinde kombinin diyafram delinmesi gibi bir durum ile karşı karşıya kalması durumunda da yine parça değişimi işlemi ile sorununun kısa süre içerisinde çözüme kavuşturulması sağlanabilmektedir. Sıcak su açılınca kombinin çalışmaması problemini yaratan son olasılık olarak sıcak su emniyet termostatında artış söz konusu olması olasılığı öne çıkar. Sancaktepe Arçelik Servisi merkezinin alanında uzman ve deneyimli teknik personelleri tarafından son derece titiz ve hassas çalışma standartları çerçevesinde kombinin değişim gerekli olan parçalarında orijinal yedek parça kullanımı ile parça değişim işlemlerini gerçekleştirmektedir. Böylelikle değişen parçanın kısa süre içerisinde yeniden arızalanması, yeterli performans sunamaması gibi ek maliyetlerin oluşmasına neden olabilecek sorunlar ile tüketicilerin karşı karşıya kalmaması sağlanarak, son derece kaliteli standartlardaki kombi servisi hizmetlerinden en ekonomik şekilde yararlanabilmeleri mümkün kılınıyor.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.