Kombi Çalışıyor Ancak Petekleri Isıtmıyor

Teknolojinin hızlı gelişimi ile birlikte artık modern toplum yaşantısında meydana gelen gereksinimlere ilişkin olarak profesyonel standartlarda çözüm olanakları oluşturuluyor. Özellikle de ısınma ve sıcak su gibi insanoğlunun en temel gereksinimlerinden ikisinin modern dünya koşullarına uygun ve yüksek konfor standartlarında karşılanabilmesi konusunda günümüzde doğalgaz yakıt sistemleri kullanılıyor. Kombi teknolojisi aracılığı ile her konutun, her iş yerinin ısınma ve beraberinde de sıcak su ihtiyaçları yüksek performansta karşılanabiliyor. Ancak kış aylarının gelmesi ile birlikte kombilerde çeşitli problemler meydana gelebiliyor ki bunlar arasında kombi çalışırken, peteklerin ısınmaması sorunu öne çıkıyor. Arçelik kombi Servisi merkezinde de en yaygın şekilde görülen kombi arızaları arasında ilk sırada bu problem yer alıyor.

 

Kombinin normal şekilde çalışmasını gerçekleştirmesine karşın, peteklerde ısının elde edilememesi durumunda Acıbadem Arçelik Servisi merkezinin iletişim hatları aracılığı ile en kısa süre içerisinde profesyonel servis desteği alınması güvenli onarım açısından büyük bir önem teşkil etmektedir. Bu kapsamda kombi normal şekilde çalışırken, peteklerin ısınmaması durumunda; üç yollu vana arızası söz konusu olabilir ki bu arıza halinde parça değişimi gerçekleştirilerek, sorun çözülür. Ancak sorun üç yollu vanadan kaynaklı değil ise tesisat dönüş borusunda bulunan pislik tutucuda tıkanma meydana gelmiş olabilir ki bu durumda uzman personeller tarafından gerekli müdahaleler ile tıkanıklık giderilebilmektedir.

 

Bunun dışında kombi ve kalorifer hatta vanalarında kapanma ve pompa devri düşük olma olasılıkları Kaynarca Arçelik Beko Servisi ekipleri tarafından değerlendirilmektedir. Bu durumda gerekli temizlik kontrolleri ve uygulamaları gerçekleştirilerek, kombinin normal çalışması ve peteklerin olağan şekilde sorunsuzca ısınması sağlanabilmektedir. Bu noktada kombi de meydana gelen arızalanmalarda sadece orijinal yedek parça ürünleri ile değişim işlemlerinin gerçekleştiriliyor olması kombilerin daha uzun ömürlü bir kullanımı, her koşulda en yüksek performansı sağlayacak biçimde elde edilebilmesi sağlanıyor. Aynı zamanda da değişim uygulanan ilgili kombi parçasına ilişkin olarak 1 yıllık garanti hizmeti sunularak, hem olası arızalanma tekrarlarında tüketicinin ekstra maliyetler ile karşı karşıya kalmaması hem de güvenli bir servis hizmetinden yararlanabilmeleri sağlanarak, maksimum seviyede müşteri memnuniyetinin ortaya çıkartılabilmesi sağlanabilmektedir.

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.