Çift Su Girişli Çamaşır Makinesinin Avantajları ve Dezavantajları

Çamaşır makinelerinin fonksiyonel çalışma prensipleri ve yüksek teknolojileri ile birlikte artık çamaşır yıkamak için çok uzun zamanlar ayırmak ya da daha yüksek seviyede enerji faturaları ile karşı karşıya kalmak durumunda kalınmıyor. Bu durumda modern yaşam standartlarının şekillendirilebilmesi noktasında çamaşır makinelerinin yaygın olarak kullanılmasına yol açıyor. Günümüzde çamaşır makinesi teknolojisi alanında yaşanan hızlı gelişim neticesinde, tüketiciye yönelik olarak çok daha geniş yelpazede özelliklere ve fonksiyonlara sahip olan model seçenekleri sunuluyor. Bu doğrultuda da çamaşır makinelerinden beklentinin ve bu alanda ortaya çıkan ihtiyaçların en kaliteli standartlarda karşılanabilmesi sağlanıyor. Günümüzde bazı çamaşır makinesi modellerinde çift su giriş fonksiyonu bulunuyor. Kullanıma göre avantaj veya dezavantaj sağlayabilen çift su giriş özellikli çamaşır makinelerinin seçimine ilişkin olarak Şerifali Arçelik Servisi merkezi uzmanlarımızdan önemli uyarılar geliyor.

 

Çamaşır makinelerinde yaygın olarak görülen çift su giriş özelliği bazı kullanım alanlarında ve kullanım ihtiyaçlarında önemli avantajlar ve tasarruflar teşkil ediyor olsa da bazı kullanım alanları ve kullanım tarzları açısından avantajdan çok dezavantaj oluşturabiliyor. Bu yüzden de çift su giriş özelliği bulunan çamaşır makinesi almadan önce bazı önemli hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu noktada özellikle kış aylarının keskin olumsuz hava koşulları devreye giriyor. Kış aylarında şebeke suyu sıcaklığı 0 ila 10 derece arasında değişiklik gösteriyor. Bu durumda makine programında seçilen 50 derecelik yıkama programına yönelik olarak, yıkama için kullanılacak suyun kademeli şekilde içerisinde yer alan elektrikli rezistans ile yaklaşık olarak 40 derece ısıtma gerçekleştirmesine yol açıyor. Eğer çift su giriş özelliği bulunan çamaşır makinesi kullanılıyor ise soğuk su girişinden ayarlı bir şekilde yaklaşık olarak 50 derece seviyesi yakalanabiliyor. Ancak yakalanmadığı durumda ise rezistans kalan sıcaklık seviyesine su sıcaklığını ulaştırmaktadır. Bu şekilde makinede kullanılan suyun sıcaklığı için harcanan enerjinin önemli kısmının doğalgaz aracılığı ile karşılanabilmesi mümkün oluyor. Kaynarca Arçelik Servisi uzmanları bu yüzden bu özellikteki çamaşır makinesini kullanacağınız noktada sıcak su bağlantı seçeneğinin olup, olmadığına dikkat etmenizi öneriyor.

 

Çamaşır makinesinin bulunduğu noktada sıcak su giriş bağlantısı bulunmuyor ise makinenin her iki su giriş bağlantısından da soğuk su gelecek ve üzerine ek olarak makine suyu, yıkama programına göre sıcaklık seviyesine getirebilmek için elektrik tüketimi gerçekleştirecektir. Bu durumda hem elektrik tüketimine hem de gereksiz ek su tüketimine yol açacaktır. Bu sebep ile çamaşır makinesi seçiminde mutlaka bu noktaya dikkat edilmesi gerekiyor. Ancak çamaşır makinesi çift su giriş bağlantılı özelliğe sahip ve bağlantılardan birisi sıcak su bağlantısı olmasına karşın yine de suyu ısıtmak için enerji harcayan çamaşır makineniz için Sultanbeyli Arçelik Servisi merkezi iletişim hattımız aracılığı ile profesyonel destek almalısınız.

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.