Çamaşır Makinesi Körük Lastiği Temizliği ve Değişimi

Teknolojik gelişmeler, yaşamın her alanında çok önemli etkilerde bulunuyor. 21. Yüzyıl dünyasında akıllı teknolojiler ile birlikte daha geniş fonksiyonellikler edinen beyaz eşya teknolojisi, modern toplum yaşamının en önemli parçalarından birisi konumunda bulunuyor. Özellikle de çamaşır makineleri bu alanda oldukça önemli bir yer edinirken, İçerenköy Arçelik Servisi merkezimizde de yoğun kullanımı söz konusu olan bu beyaz eşya ürünleri ile ilgili olarak, çok sık şekilde arıza başvurusu gerçekleştiriliyor. Bu arıza başvuruları kimi zaman pratik çözümleri olan sorunlar olabildiği gibi kimi zamanda çok ciddi ve zorlu sorunlar olabiliyor. Bu doğrultuda da çamaşır makinelerinde körük lastiği en yaygın görülen sorunları içerisinde barındırmaktadır. Çünkü çamaşır makinesinde yıkanan her bir unsur ile temas halinde olan körük lastiği, lastik yapısı çerçevesinde de yoğun kirlenmeye maruz kalabiliyor.

 

Çamaşır makinesi körük lastiğinin kirlenmesi de, her yıkamada yıkanan ürünler ile temas halinde olması dolayısı ile çok ciddi etkilere yol açabildiğinden, daha fazla önem verilmesi gereken sorunlardan birisi haline geliyor. Çamaşır makinesinin iç kısmında bulunan körük lastiği, çamaşırların yıkanması sırasında ıslanmakta ve ıslak bir şekilde kalmaktadır. Bu durumda körük lastiği üzerinde öncelikli olarak tortuların birikmesine, küf oluşumuna ve mantar oluşumuna neden olabilmektedir. Çamaşır makinenizin her yıkamada artan bu sorununa ilişkin olarak, önceden önlem alınabilmesi mümkündür. Bu önlem ise çamaşır makinesinin her kullanımı sonrasında körük lastiğinin üzerinde biriken suyun, çıkartılan çamaşırlar yardımı ile alınması ve düzenli olarak kuru kalmasını sağlayacak biçimde temizliğinin gerçekleştirilmesidir. Bu şekilde körük lastiğinde katman halde mantar, yosun ve diğer zararlı hususların meydana gelmesini önleyebilmek mümkün oluyor. Bu çerçevede de Kurtköy Arçelik Servisi uzmanları çamaşır makinenizde düzenli temizlik yapılmamasından dolayı oluşan kir ve katmanların kolaylıkla temizlenebilmesi konusunda önerilerde bulunuyor.

 

Bu doğrultuda da eğer çamaşır makinenizin körük lastiğinde küflenme meydana gelmiş ise çamaşır suyu ve su ile ıslatacağınız bir bez ile silmelisiniz. Daha sonra ise makinenizin körük lastiğini iyi bir şekilde durulamalısınız. Ancak çamaşır makinenizin körük lastiği çok fazla yıpranma yaşamış ya da temizlenmeyecek halde ise Ünalan Arçelik Servisi merkezimize başvurarak, değişimini sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.