Bulaşık Makinesinde Parlatıcı Kullanımının Önemi

Bulaşık makinesi teknolojisi ile birlikte pratik şekilde en zorlu yağ ve kire sahip olan bulaşıkları dahi yüzde yüz hijyenik duruma getirebilme imkanı bulunuyor. Günümüzde tüm mutfaklarda kendisine yer bulmaya başlayan bulaşık makinesi teknolojisi, her ne kadar ilk geliştirildiği dönemlerde lüks bir beyaz eşya ürünü olsa da kısa süre içerisinde teknolojik açıdan yaşanan gelişmeler çerçevesinde hızlı şekilde temel beyaz eşya gereksinimlerinden birisi haline geldi. Bu doğrultuda da günümüzde yaygın şekilde kullanılan bulaşık makineleri, zengin model çeşitliliği ile her türlü kullanım ihtiyacına yönelik olarak, tüketiciye geniş alternatifler sunuyor. Bulaşık makinesi teknolojisi ile ilgili olarak en çok gündeme gelen tartışmalardan birisi de parlatıcı kullanımıdır. Acıbadem Arçelik Servisi uzmanları, bulaşık makinelerinde bulaşıkların daha iyi yıkanması, leke sorunu yaşanmaması gibi etkenler dolayısı ile parlatıcı kullanımına önem verilmesini tavsiye ediyor.

Bulaşık makinelerinin çalışma prensibi çerçevesinde deterjan haznesinin hemen yanında ilave bir hazne daha bulunur. Bu söz konusu ilave hazne parlatıcı kullanımı için oluşturulmuştur. Bulaşık makinesinde yıkayacağınız bulaşıkların daha iyi şekilde yıkanması ve leke gibi problemler ile karşı karşıya kalmamak için bulaşık makinenizin deterjan haznesinin hemen yanında bulunan bu ilave hazneye parlatıcı koymalısınız. Bulaşık makinenizde yıkama sırasında kullanacağınız parlatıcı ürünlerinin, bulaşıklarınız açısından çok önemli etkileri bulunur. Arçelik Servisi profesyonel teknik ekipleri, bu aşamada kullanacağınız parlatıcı ürününün markası ve kalitesi noktasında da daha seçici olmanız gerektiği aksi halde kullanımın herhangi bir etki teşkil etmeyeceği konusunda uyarıyor.

 

Bulaşık makinesinde yıkamada parlatıcı kullanımı ile bulaşıkların üzerinde ortaya çıkabilecek deterjan lekelerinin önlenebilmesi mümkün olur. Bunun dışında bulaşıklarınızın kısa süre içerisinde kuruyabilmesinde önemli etkilerde bulunduğu gibi bulaşıklarınız üzerinde leke haricinde çeşitli iz oluşumlarının da önüne geçer. Bulaşık makinenizin bağlı bulunduğu su şebekesinin yüksek değerli kireç miktarının leke oluşumuna yol açmasını engeller ve bulaşıkların daha parlak bir görünüme sahip olmasını sağlar. Yiyecek veya deterjan sebebi ile meydana gelebilecek köpük oluşumu da parlatıcı ile engellenebilirken, bulaşıklarda deterjan kalıntısı durumunun oluşmasını da önleyebilmektedir. Bulaşık makinenizdeki tüm problemlerde daha hızlı, daha ekonomik ve daha kaliteli bir çözüm sağlayabilmek için mutlaka tüm sorunlarda Arçelik Servisi merkezimize başvuru gerçekleştirmelisiniz.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.