Çamaşır Makinesinin İç Kısım Temizliği

Günlük yaşamın en önemli parçaları olan çamaşırlar, bizlerle birlikte gün içerisinde pek çok etken ve husus ile temas halinde olabiliyor ki bu durumda hem kirlilik hem de mikrop yönünden ciddi derece kirlenme yaşamasına yol açıyor. Hem temizlik hem de sağlık açısından çamaşırların düzenli olarak, kirlilik durumlarına göre yıkanması gerekir. Ancak geçmiş dönem teknolojisinin sunduğu şartlarda çamaşır yıkamak çok zahmetli, zorlu ve zaman alıcı bir işlemdi. Günümüzde ise akıllı teknolojilerine sahip olan çamaşır makineleri ile birlikte çamaşır yıkamak yorucu ya da zaman alıcı bir ev işi olmaktan çıkıyor. Ancak çamaşır makinesi kullanımında her zaman üst düzey bir performans alınabilmesi ya da dayanıklılığının daha uzun süreli olmasını sağlayabilmek için mutlak suret ile dikkat edilmesi gereken hususlar bulunuyor ki Arçelik Servisi merkezinde çamaşır makinesi kullanımında yapılan hatalar veya dikkatsizliklerin teşkil ettiği olumsuz durumların ciddi maliyetli arızalanmaları ile karşılaşmaktayız.

Çamaşır makineleri pek çok farklı unsur dolayısı ile kirlenmiş olan çamaşırlar ile temas halinde bulunduğundan ve beraberinde de deterjan kalıntıları, suda bulunan kireç ve parlatıcı gibi pek çok etken ile temas halinde olur ki bu durumda zamanla çamaşır makinenizde kirlenmelere yol açar. Bu kirlenmeleri temizlemeniz, çamaşır makinenizin daha uzun ömürlü bir kullanıma sahip olmasını ve her yıkamada ilk günkü kalitesinde performans sunabilmesini mümkün kılar. Bu doğrultuda da öncelikli olarak çamaşır makinesinin iç temizliğine dikkat etmeniz çok önemlidir. Çamaşır makinelerine ilişkin olarak Örnek Mahallesi Arçelik Servisi merkezinde en sık karşılaştığımız sorunlardan birisi olan hiç temizlenmemiş olmasından kaynaklı olarak tam performans veremeyen çamaşır makinesi sorunları bulunuyor.

 

Çamaşır makinelerindeki en önemli problemlerin başında kireç oluşumu gelir. Her ne kadar kireç önleyici kullanılıyor olsa da uzun kullanım sonucunda kireçlenme oluşumunun engellenebilmesi pek de mümkün olamayabiliyor. Bu noktada da kullanıcı olarak sizlerin çamaşır makinenizin iç temizliğini düzenli olarak yapmanız gerekir. Bunun içinde çamaşır makinenizin kirecini sökmek ve temizleyebilmek için limon tuzu ve sirkeden faydalanabilirsiniz. Makinenizin deterjan çekmecesine limon tuzu veya sirke koyarak, makinenin en yüksek su sıcaklık ayarını seçerek, içi boş bir şekilde çalıştırarak, pratik şekilde temizliğini sağlayabilirsiniz. Bu gerçekleştirdiğiniz uygulama sonucunda makinenizin performansı açısından herhangi değişim elde edememiş olmanız halinde ise hemen Ünalan Arçelik Servisi çağrı merkezimize başvuruda bulunmalısınız.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.