Bulaşık Makinesinin Kullanım Alanını Genişletin

Bulaşık makinelerinin, mutfaklarda yarattığı kolaylık, tartışılmaz bir gerçektir. Tüm diğer beyaz eşya teknolojileri gibi bulaşık makineleri de artık yoğun şekilde kullanıldığı mutfaklarda bulaşık yıkama gibi son derece zahmetli ve yorucu bir ev işinin daha pratik şartlarda gerçekleştirilebilmesini sağlıyor. En zorlu kirlere sahip olan bulaşıkların dahi hiç yorulmadan ve efor harcanmadan yüzde yüz hijyenik hale getirilebilmesini sağlayan bulaşık makinelerinin, kullanımına ilişkin mevcut bazı tüyolarda kullanım alan ve yelpazesinin çok daha geniş olmasını sağlıyor. Çünkü Arçelik Servisi uzmanlarının deneyim ve bilgileri doğrultusunda gerçekleştirdikleri bulaşık makinesi kullanım önerileri, sadece bulaşıkları kolayca hijyenik hale getirmeye değil, beraberinde daha pek çok farklı avantajın elde edilebilmesini sağlıyor.

 

Arçelik bulaşık makinelerinin çalışma prensibini, kullanılan teknolojisini ve beraberinde de kullanım ihtiyaçları ile ilgili olarak profesyonel seviyede deneyim ve bilgi birikimine sahip olan Arçelik Servisi uzmanları bulaşık makinelerinde daha geniş bir işlevselliğin elde edilebilmesine yardımcı olan önerilerde bulunuyor. Bu öneriler;

 

*Bulaşık makinesinde çamaşır yıkama filelerinin kullanılması: Bulaşık makinesinde yıkanacak kapak gibi ufak boyutlu eşyaların raflardan düşüşünün engellenebilmesine oldukça yardımcı olur.

 

*Sünger ve fırçalarda bulaşık makinesinde yıkanabilir: Bulaşık makinesinde bulaşık sünger ve fırçalarını da yüzde yüz hijyenik duruma getirebilmek mümkündür.

 

*Bulaşık makinesi alttan başlanarak, boşaltılmalı: Bulaşık makinesinde alttan boşaltmaya başlayarak, üst rafta biriken suyun, altta kurumuş olan bulaşıkların üzerine dökülmesi engellenebilir.

 

*Çatal ve kaşık gibi ürünlerin dizilimine dikkat edilmeli: Yaygın olarak çatal, kaşık ve bıçak gibi ürünler rafta tek bir yöne doğru dizilir. Bu durum ürünlerin iç içe geçmesine neden olarak, iyi bir şekilde yıkanmasını engelleyeceğinden, farklı yönlere doğru yerleştirilmelidir.

 

*Bulaşık makinesinde plastik malzeme yıkama: Makinede yüksek sıcaklıktaki suyun söz konusu olması dolayısı ile makinede yıkanacak plastik malzemelerde, makinede yıkanabilir uyarısının bulunmasına ve kesinlikle formunu kaybetmemesi ya da erimemesi için ters kapaklayarak, rafa yerleştirilmelidir.

 

*Spor şapka bulaşık makinede yıkanmalı: Spor şapkaların formu, çamaşır makinesinde yıkandığı takdirde ciddi zarar görebilirken, bulaşık makinesinde yıkanması durumunda formunda zarar görmeden yıkanabilmesini mümkün kılar.

 

Arçelik Servisi uzmanlarının bu önerileri çerçevesinde bulaşık makinesini daha verimli ve daha fonksiyonel bir şekilde kullanabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.