Buzdolabındaki Kötü Kokular Nasıl Engellenir ve Yok Edilir?

20. yüzyıl teknolojisiyle birlikte artık hayatımıza giren ve aradan geçen süreç içerisinde hızlı bir gelişim yaşayan buzdolabı teknolojisi, 21. Yüzyıl dünyanın beyaz eşya teknolojileri sektörünün baş elemanlarından birisi olmaya devam ediyor. Yaşamın her alanında gereksinim duyulan ve yokluğu olanaksız olan bir teknolojik cihaz olan buzdolapları, besinlerimizi uzun süreler ilk günkü tazeliğinde saklayabilmemize ve soğutucu özelliğinin getirdiği yeni nesil imkanlardan da faydalanabilmemizi sağlıyor. Bu yüzden de günümüzde cep telefonu, televizyonu ve bilgisayarlar teknolojileri gibi buzdolabı teknolojileri de son derece yoğun şekilde kullanılıyor. Pek çok farklı nitelikteki ürünü saklayabildiğimiz buzdolapları ile ilgili olarak Arçelik Servisi merkezi uzmanları, oluşabilecek kötü kokuların önlenebilmesi veya ortadan kaldırılabilmesi konusunda son derece pratik önerilerde bulunuyor.

Özellikle de yemeklerin, çeşitli besin ürünlerinin depolandığı buzdolabında kötü kokuların oluştuğu görülüyor. Buzdolabınızın iç kısmında meydana gelen koku, kapağını açtığınız anda mekan içerisine yayıldığı gibi buzdolabınızda bulunan diğer besinlerinde ciddi düzeyde bu kokudan etkilenebilmesine yol açabiliyor. Bu yüzden de buzdolabınızda kötü koku oluşumunu önceden engellemeye yönelik müdahalelerde bulunmanız ya da oluşan kötü kokunun giderilmesi için en hızlı şekilde müdahalelerde bulunmanız gerekmektedir. Aksi halde söz konusu kötü koku buzdolabınızda uzun süre çıkmayacak ve hatta hiç çıkmayacak bir hale gelebilir. Bu yüzden Arçelik Kaynarca Servisi uzmanları, buzdolabınızda meydana gelen kötü kokulara karşı aslında çok basit olan uygulamaları yerine getirmenizi öneriyor.

 

Buzdolabı teknolojisi alanında yaşanan gelişmeler ışığında, üretici firmalar tarafından buzdolabı içi kötü kokularına karşı özel filtre sistem ve uygulamaları gibi hususlar ile önlemler alıyor olsa da kötü koku oluşumu tam anlamı ile bu koşulda engellenemiyor. Bu yüzden buzdolabınızda söz konusu olan kötü kokuları absorbe edebilmeniz için küçük pamuk topları ve vanilya parçaları serebilir y ada kömür parçaları yerleştirebilirsiniz. Bunun dışında düzenli olarak buzdolabınızdaki besinleri ve diğer ürünleri çürümeye karşı kontrolleri haftalık olarak yapmalısınız. Bunun dışında düzenli periyotlarda buzdolabınızın genel temizliğini yapmalısınız ve bu temizlikte de karbonatlı su ve diş macunu da kullanabilirsiniz. Diğer buzdolabı sorunlarında ise profesyonel destek almak için Arçelik Servisi çağrı merkezine danışabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.