Çamaşır Makinesinde Ayakkabı Yıkamanın Doğru Yöntemi

Çamaşır makinesi teknolojisinin, insanoğlunun yaşamına girmesi ile birlikte çamaşır yıkamak artık zahmetsiz, kolay ve ekonomik bir hale geldi .Daha mekanik tabanlı çalışma sistemleri ile 20. Yüzyılda insanların yaşamlarında kendisine yer edinmeye başlayan çamaşır makinesi teknolojisi, günümüz dünyasında daha akıllı ve daha dijital temelli çalışma prensibi ile dünyanın her yerinde çamaşırların hijyenik hale getirilebilmesinde görev alıyor. Her türlü tekstil ürünün etkin bir şekilde yıkanabilmesine yardımcı olan çamaşır makineleri artık hem suyu hem de elektriği daha az tükettiği gibi daha kaliteli yıkama işlemlerinde bulunuyor. Çamaşır makinelerinde çok geniş yelpazede olan ürünü yıkayabilmek mümkündür. Ancak çamaşır makinesinde yıkanacak ürünlerin nasıl yıkanabileceği gibi detaylarına dikkat edilmesi gerekir ki zira Arçelik Kaynarca Servisi merkezimizde bu hatalı yıkamalardan kaynaklı, arızalanmalar ile çok sık şekilde karşılaşıyoruz.

 

Çamaşır makinesinde kıyafet ve tekstil ürünlerinin dışında en sık şekilde yıkanmak istenen veya yıkanan ürün ayakkabılardır. Günlük yaşantı içerisinde pek çok etken ile temas halinde bulunan ayakkabıların ilk günkü görüntüsüne ve hijyenik durumuna getirilebilmesini mümkün kılan çamaşır makinelerinde, ayakkabıları yıkarken mutlaka dikkat edilmesi gereken önemli hususlar bulunuyor. Bu hususların başında da çamaşır makinesine aynı anda bir çift veya birden fazla çift ayakkabının atılmamasıdır. Arçelik Servisi uzmanlarımız, çamaşır makinesinde sadece tek bir çift ya da birden fazla çift ayakkabının atılmasının sonucunda hem ayakkabının hem de makinenin ciddi deformasyona uğrayabileceği konusunda uyarıyor.

 

Bu yüzden de Arçelik Servisi teknik uzmanları, çamaşır makinesinde yıkamak istediğiniz ayakkabıları öncelikli olarak elde kısa bir yıkama işlemine tabi tutup, daha sonrasında daha iyi bir yıkama için çamaşır makinesinde tekstil ürünleri ile birlikte atılmasını öneriyor. Bu şekilde çamaşır makinesinin boş kazanında yıkanan ayakkabının sağa sola çarparak, hem kendisinin hem de makinenin zarar görmesinin engellenebilmesinin mümkün olabileceği konusunda uyarıyor. Aksi halde çamaşır makinesi kazan ve amortisörlerinde meydana gelen dengesizlikten kaynaklı, yüksek maliyetler çıkartabilecek seviyede arızalanmaların oluşması mümkün olabilir. Bu detaya dikkat ederek hem ayakkabıları hijyenik hale getirebilir hem de çamaşır makinesini koruyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.