Bulaşık Makinesinin Fıskiyesi Yerinden Çıkıyor

Her geçen gün hızla gelişen teknoloji, yaşantımız içerisinde karşı karşıya kaldığımız sorunlar ve beraberinde de söz konusu olan gereksinimlerimize yönelik olarak kaliteli yanıt verecek şekilde çözümle oluşturabilmek amacı ile gelişimini sürdürüyor. Bu gelişimin en önemli ürünlerinden birisi olan bulaşık makineleri, artık yaşamımızın önemli parçalarından birisi haline geldi. Bu kapsamda da bulaşık makinelerinin sağlamış olduğu önemli kolaylıklar, günümüzde bulaşık makinelerinde daha fazla sorun ile karşı karşıya kalmamamıza yol açabiliyor ki bu sorunlar kimi zaman mekanik kimi zaman elektriksel niteliklerde olabiliyor ki Arçelik Servisi profesyonel servis çözümleri bu konuda önemli bir destek sağlıyor.

 

Bulaşık makinenizin normal kullanımı sırasında en önemli parçalardan birisi olan fıskiye parçası en fazla arıza görülen bulaşık makinesi parçalarının başında geliyor. Özellikle Arçelik Servisi merkezimizde de bulaşık makinelerinin parçaları ile ilgili olarak en fazla arıza bildirimi gelen parçalarının başında fıskiyeler geliyor. Bulaşık makinenizin normal kullanımı sırasında fıskiyenin yerine çıkması-fırlaması durumunu kesinlikle dikkate almanızı öneriyoruz. Özellikle bulaşık makinenizde yıkama işlemini tam olarak ve iyi bir şekilde yerine getirememenize yol açabilecek bu sorun aynı zamanda da bulaşık makinenizde çok daha ciddi problemler ile zaman içerisinde karşı karşıya kalmanıza neden olabilir.

 

Bu yüzden de bulaşık makinenizin yıkama sırasında yerinden çıkan fıskiyesinin neden yerinden çıktığını belirlemeniz ve bu doğrultuda da çözüm oluşturmanız çok önemlidir. Çekmeköy Arçelik Servisi merkezimizde yıkama sırasında yerinden çıkan fıskiyeler ile ilgili olarak önemli iki neden öne çıkıyor. Bu nedenlerden ilk bulaşık makinesi fıskiyesinin yerine oturmasını sağlayan ‘tırnaklarında’ aşınma meydana gelmiş olması dolayısı ile sıkı tutunma sağlayamayarak, yerinden çıkıyor olabilir. Bu durumda fıskiye yenisi ile değiştirilerek sorun çözülür. İkinci olasılık ise makineye gelen suyun çok yüksek tazyikli olması ve su giriş ventilinin arızalanmış olmasından dolayı bu durumun kontrol edilemiyor olmasıdır. Bu durumda su tesisatınızın tazyik seviyesinin düzenlenmesi ve makinenizin su giriş ventili parçasının değiştirilmesi gerekir ki bu tip profesyonel seviyedeki müdahaleler için uzman desteğini iletişim sayfamızdan ulaşabileceğiniz çağrı merkezi numaralarımızı kullanarak dilediğiniz zaman alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.