Çamaşır Makinesi Suyunu Geç Isıtıyor. Nedeni ve Çözümü

Çamaşır Makinesi Suyu Geç Isıtınca Ne Olur ve Nasıl Çözülür?

 

Çamaşır makineleri mevcut teknolojik yapıları gereğince evde veya kurumsal yapıda çamaşır yıkama işlemi için hem uzun zamanlar, hem de yüksek su ve elektrik tüketimi gerçekleştirilmesinin önlenmesiyle birlikte çamaşırların her zaman çok daha yüksek kalitede yıkamaya tabi tutulabilmesini sağlamayı hedefliyor. Bu çalışma prensibi çerçevesinde günlük yaşantı içerisinde yaygın biçimde kullanılan Arçelik çamaşır makinelerinin normal çalışmalarına göre daha olağandışı etkiler ve sonuçlar elde edilmeye başlanması durumunda mutlaka bu durumun dikkate alınması ve profesyonel servis desteğinin alınmasına önem verilmesi gerekiyor. Çünkü Arçelik çamaşır makinelerinde meydana gelebilen çamaşırların normal şekilde yıkanması ancak bu yıkama işleminde programa göre belirlenmiş olan su sıcaklığı seviyesine geç çıkılması, çamaşır makinesi teknolojisinin tasarruflu çamaşır yıkama anlayışının tam tersi olduğundan yüksek elektrik tüketimlerine neden olur. Arçelik Servisi iletişim hattı üzerinden profesyonel servis desteği alınabiliyor.

 

Çamaşır makinesinin normal yıkama işleminde suyu çok geç ısıtması problemi ile karşı karşıya kalması yüksek elektrik tüketimine yol açarken aynı zamanda da çamaşır makinesinin kısa süre içerisinde çok daha yüksek seviyelerde arızalanmalar ile karşı karşıya kalmasına neden olabilecek şekilde ciğer parçalarının da etkilenmesine neden olur. Bu yüzden yıkama suyunu çok geç ısıtan çamaşır makinesi ile ilgili olarak profesyonel destek alabilmek amacı ile Arçelik Servisi merkezinin uzman desteğinden yararlanılması gerekir. Her zaman kolay şekilde iletişim sağlanabilen çağrı merkezi üzerinden bölgede her zaman hazır durumda olan gezici servis araçlarının tam teşekküllü yapısından faydalanılabilmektedir.

Çamaşır makinesinin yıkama suyunu geç ısıtması sorunu ile ilgili olarak Kurtköy Arçelik Servisi uzman ekipleri tarafından öncelikli olarak çamaşır makinesinin tek rezistans mı yoksa çift rezistans mı olduğunu kontrol etmektedir. Bu doğrultuda da çamaşır makinesi çift rezistans ise rezistanslardan birisinin arızalanmış olması sonucunda yıkama suyu geç ısınacağından arızalı olan rezistans onarımı mümkünse yerinde onarılır, değil ise yenisi ile değişimi gerçekleştirilir. Bu parça değişimi sırasında ise sadece orijinal Arçelik yedek parçalarının kullanımı gerçekleştirilmektedir. Bunun dışında çamaşır makinesinin bağlı bulunduğu elektrik tesisatındaki şebeke gerilimi kontrol edilir ve düşük ise gerili regülatörü kullanılarak, sorunun çözülmesi sağlanır. Bunun dışında rezistans yani ısıtıcının kireç bağlamış olmasıdır ki en sık karşılaşılan etkenlerden birisi olarak öne çıkmaktadır. Bu durumda modern ekipmanlar yardımı ile kireçlenme temizlenir veya daha üst boyutta yenisi ile değişimi yapılır.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.