Taşınırken Buzdolabında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Modern toplum yaşantısında ortaya çıkan elzem gereklilikler veya olağanüstü haller, yaşam standartlarında önemli değişimlerin yaşanmasına neden olur. Özellikle de günümüz toplum yaşantısı içerisinde belirli koşulların meydana gelmesi veya çeşitli sebeplere bağlı olarak taşınma işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Son derece olağan bir eylem olan taşınma işlemi son derece zahmetli, yorucu ve yaşantıyı aksatan bir durum olmasına ek olarak eşyaların yeni adrese taşınması sırasında zarar görme riskinin de bulunmasına yol açabiliyor. Çok sık şekilde beyaz eşya ürünlerinin fiziksel veya teknik açıdan taşınma sırasında zarar görebiliyor. Arçelik Servisi merkezimizde de bu durumdan kaynaklı arızalara ilişkin olarak gelen azımsanmayacak seviyede arıza başvuru geliyor ki bunlar arasında buzdolapları daha fazla öne çıkıyor. Bu yüzden buzdolaplarının taşınma işlemi sırasında dikkat edilmesi gereken hususların göz önünde bulundurulması, güvenli bir taşınma işleminin gerçekleştirilebilmesini sağlar.

 

Taşınma sırasında buzdolaplarında meydana gelen hasar veya arızalanmalara ilişkin olarak Fikirtepe Arçelik Servisi merkezine gelen başvuruların oluşturduğu profesyonel deneyim ve beraberinde de profesyonel uzmanlık çerçevesinde, taşınma sırasında buzdolabının taşınmasına ilişkin olarak doğru uygulamalara ilişkin önemli uyarılarda bulunuluyor. Buna göre taşınma durumun ortaya çıkması durumunda buzdolabının arızalanmadan veya hasar almadan taşınabilmesi için öncelikli olarak buzdolabının taşınma öncesinde 2 gün önceden içinin tamamen boşaltılarak, elektrik bağlantısının tamamen kesilmesi gerekmektedir. Bu şekilde çözülme işleminin sorunsuz tamamlanması sağlanır.

 

İkincil olarak ise buzdolabının çıkartılabilen parçaların kesinlikle ayrıca alınarak, bir koli içerisinde ya da buzdolabından bağımsız olacak şekilde taşınması gerekir. Bu parçalar arasında buzdolabının rafları, yumurtalıkları, sebzeliği ve kapı rafları gibi parçalar bulunmaktadır. Buzdolabının geri kalan parçalarının da leke tutmayan bant gibi ürünler ile sabitlenmesi gerekir. Buzdolabının dış yüzeyinin ise taşınma sırasında zarar görmemesi için balonlu ambalaj malzemesi veya streç film yardımı ile kaplanması önerilir.  Hatta mümkün olan durumlarda buzdolabının ön ve yan kısımlarına strafor desteğinin koyulması önerilir. Buzdolabının nakliyesinin ise mutlaka iki kişi tarafından yapılması ve kesinlikle yatay pozisyona getirilmeden dik bir şekilde taşınmasına dikkat edilmelidir. Tüm bu hususlara rağmen buzdolabının çalıştırılmasıyla birlikte olağandışı bir durum hissedilmesi veya görülmesi durumunda Arçelik Servisi Ünalan merkezine başvuru yapılmalıdır.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.